Renginiai vaikams Pabradės miesto bibliotekoje

Renginiai vaikams Pabradės miesto bibliotekoje

Internetas yra didžiulis tinklas, kuriame šiais laikais tiek suaugęs, tiek vaikas praleidžia didžiąją dalį savo laisvalaikio. Informacinės technologijos pakeitė mūsų gyvenimą – jų pagalba mes galime vieni su kitais susisiekti visame pasaulyje, sužinoti naujienas, keistis informacija, susirasti naujų draugų. Internetu galime naudotis ne tik savo asmeniniame kompiuteryje, bet ir mobiliajame telefone bei kituose įrenginiuose. Daugelis iš mūsų galvojame, jog naudodamiesi internetu namuose esame saugūs. Tačiau tai apgaulinga. Virtualus interneto pasaulis visai kaip ir tikras gyvenimas yra kupinas įvairių pavojų, jame taip pat yra žmonių, kuriais nereikėtų pasitikėti.
2017 m. vasario 6-12 d. Pabradės miesto bibliotekoje vyko Saugesnio interneto savaitė, kurios metu veikė spaudinių paroda "Būkime dėmesingi, atsakingi ir saugūs internete".
Vasario 10 d. vyko atvirų durų diena "Būk saugus internete". Bibliotekos lankytojams vaikams vyr. bibliotekininkė Daiva Rimošaitytė pristatė svetainę http://www.draugiskasinternetas.lt/ , supažindino su svetainėje pateiktais leidiniais bei pakvietė pasižiūrėti mokomuosius filmukus. Filmukų temos: „Neprižiūrima virtuali erdvė - ginklas vaiko rankose“, „Saugesnis internetas“, „Patyčios elektroninėje erdvėje“, „Aš saugus“ ir kt.Visi norintys galėjo atlikti testą internete http://testas.bibliotekospazangai.lt/ ir pasitikrinti savo žinias apie atsargų elgesį internete sprendžiant saugaus interneto testą. Interaktyvų saugaus interneto testą „Ar tikrai internete esi saugus?“ sudaro du klausimynai. Vienas jų, itin spalvingai ir gyvai iliustruotas, skirtas jauniesiems interneto vartotojams – vaikams ir paaugliams, antrasis – tėvams ir interneto naujokams – žmonėms, kuriems dar reikia pagilinti žinias apie atsargų elgesį internete. Vaikams buvo papasakota kaip apdairiai elgtis virtualioje erdvėje ir išmokti saugotis joje tykančių pavojų.
Kitas gražus renginys iš ciklo „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis“ buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai. Lietuvos gimtadienis – diena, kai vaikams galime paaiškinti, kas yra Tėvynės meilė, atsidavimas savo šaliai, patriotizmas. Vasario 13 dieną Pabradės miesto bibliotekos vaikų literatūros kambaryje vyko palinkėjimų Lietuvai kūrimo akcija „Mano ir tavo šalis – Lietuva“. Susirinkę vaikai kartu su vyr.bibliotekininke Daiva Rimošaityte ant balto lapo nubrėžė Lietuvos sienas, karpė trispalves širdutes, rašė palinkėjimus ir klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie tai, kad Lietuvos trispalvė yra palyginti nesena – sukurta maždaug prieš 100 metų – 1918 m. Vėliavos spalvos parinktos neatsitiktinai, kiekviena jų turi savo reikšmę – geltona reiškia saulę, šviesą, gerovę, žalia – gamtos grožį, laisvę ir viltį, raudona – gimtąją žemę, drąsą ir už Tėvynę pralietą kraują. Vaikų pagamintose širdutėse sutilpo daug gražių žodžių ir palinkėjimų Lietuvai.
Vaikams tai nebuvo labai lengva užduotis, tačiau ji davė daug peno pamąstymams apie Tėvynę, gimtinę, meilę savo šaliai. Po tokios akcijos ir vaikai tampa daug brandesni. Norėdami, kad vaikas „užsikrėstų“ patriotiškumu, turime nepraleisti svarbių valstybės švenčių ir jas nuoširdžiai paminėti.

Parengė Pabradės m. bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkė Daiva Rimošaitytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas