Švenčionių Viešojoje bibliotekoje atidaryta Jūratės Stauskaitės paroda

Švenčionių Viešojoje bibliotekoje atidaryta Jūratės Stauskaitės paroda

Paskutinį spalio ketvirtadienį, Viešosios bibliotekos erdvėse pradėjo veikti Jūratės Stauskaitės piešinių ir grafikos darbų paroda „Paukščiai“.Tądien vyko ir parodos atidarymas, kuriame dalyvavo  dailininkė, pedagogė, publicistė Jūratė Stauskaitė.
Jūratė Stauskaitė – žinoma menininkė ne tik mūsų šalyje, bet toli už jos ribų.  Pagrindinės kūrybinės menininkės raiškos kryptys – grafika, tapyba, piešinys ir knygų iliustracija.
Nuo 1971 m. parodose dalyvaujanti dailininkė yra surengusi virš 70 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1974 m. Lietuvos Dailininkų Sąjungos narė.  Jos kūrinių yra įsigiję garsiausi Lietuvos ir pasaulio muziejai. Už nuopelnus Lietuvai bei jos kultūrai J.Stauskaitė apdovanota  Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordinu, Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija, Vilniaus miesto Kristoforo statulėle bei kitais garbingais apdovanojimais.
Lietuvoje ši menininkė taip pat gerai žinoma ir kaip pedagogė, Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos ir galerijos įkūrėja bei direktorė, apdovanota Kultūros ministerijos premija už geriausius projektus, parengtus vaikams ir jaunimui. Ji žinoma ir kaip vadovėlių sudarytoja ir bendraautorė, kaip televizijos laidų vedėja bei kultūrinių straipsnių ir esė autorė, aktyvi visuomenės veikėja. 2018 m. tarptautinė platforma Women AT arba „W@“ išrinko ją viena iš 100 labiausiai nusipelniusių moterų Lietuvai.
Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus vedėja     Liudmila Untanienė trumpai  pristačius Jūratės Stauskaitės  gyvenimą ir  kūrybą, pakvietė  menininkė papasakoti apie eksponuojamą parodą, atskleisti savo kūrybos kodus.
„Esu beveik Švenčionių rajono gyventoja. Jau 32 metai, kaip vasaras leidžiu Žeimenos pašonėje, šalia Kaltanėnų. Ten dažnai mane lanko mintys, paveikslai, idėjos. Jaučiuosi sava Jūsų krašte – juolab ir tėvų gimtinė – iš aukštaičių. Šioje parodoje eksponuoju labai nedidelę savo darbų dalelę, kurią sąlyginai pavadinau „Paukščiai“. Žiūrėkite į piešinius ne ornitologų – bet dvasios, aplankančios žmogų, akimis. Juk Šventoji dvasia - taip pat – paukščio pavidalo,“ -  pabrėžė Jūratė Stauskaitė.  Menininkė akcentavo, kad jos  kūryboje vyrauja moterų - paukščių tematika: vaizduojamos būtybės, turinčios moters kūną, paukščio galvą ir sparnus. Figūros laisvos, užfiksuotos judesyje. Apie save dailininkė sako: „Esu įdomi tuo, kad esu įdomi. Išskirtinė todėl, kad išsiskiriu savo autentišku braižu, kuris apibūdintinas kaip „laisvas“. Laisva ir jaučiuosi. Ir gyvenimą, ir kūrybą mėgstu be rėmų, todėl bandau save įvairiose raiškose ir nepripažįstu būti apibrėžta kokios nors vienos, pavyzdžiui, grafikos, raiška. Kaip žinia – kūrybiškai vartoju ir pedagogiką bei vadovavimą dailės mokyklai. Platybės man netrukdo susikaupti ties tomis akimirkomis, kuriomis būnu itin pati su savimi“. Jūratė Stauskaitė į visus kreipėsi nuoširdžiai ir šiltai. Menininkės kalba buvo šmaikšti, su linksmais pavyzdžiais. Prašė visų įsijungti į pokalbį.
 Tą popietę linksma ir pateikianti naujų idėjų autorė pristatė ne tik  tapybos ir grafikos kūrinius, bet ir nustebino švenčioniškius savo nuostabiomis eilėmis. Jūratę Stauskaitę sveikino  ir linkėjo pačių prasmingiausių gyvenimo vertybių Švenčionių Viešosios bibliotekos direktorė Leonarda Vilčiauskienė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Jūratė Vitkauskienė, draugai ir kaimynai.
Šiltą ir jausmingą bendravimą papildė Šventos bibliotekos - filialo bibliotekininkės Angelės  Misiūnienės atliekami muzikiniai kūriniai.
„Esame dėkingi organizatoriams, kad suvedė mus su šia įdomia, energijos pilna asmenybe,“- sakė  Švenčionių rajono Trečiojo universiteto Menų fakulteto klausytojai.
Paroda veiks iki lapkričio 30 d.

Parengė: Liudmila Untanienė, Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus vedėja


 

 

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas