Apie kraštą respublikinėje spaudoje

2018 m.

Kazlienė, Simona
   Švenčionys užmezgė draugystę su vienu stipriausių Kroatijos regionų
/ Simona Kazlienė. - Iliustr. // Savivaldybių žinios. - ISSN 1392-2467. - 2018, Nr. 1 (saus. 13), p. 18.
   Informuojama, kad 2017 m. pab. Švenčionių rajone lankėsi delegacija iš Kroatijos Virovitičko-Podravska apygardos, vizito metu apygardos prefektas I Androvič ir Švenčionių r. meras R. Klipčius pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo įsipareigojo plėsti šalių ekonominius santykius, bendradarbiauti regionų ir kaimo plėtros, ekonomikos, žemės ūkio, fondų ir ES projektų, turizmo, kultūros ir kitose srityse.

   Pagerbė žuvusiuosius už laisvę. - Iliustr.. - Švenčionių Visų Šventųjų parapijos informacija // XXI amžius. - ISSN 2029-1299. - 2018, vas. 2, priedas "Abipus Nemuno", p. 4.
   Apie Švenčionių bažnyčioje vykusį Sausio 13-osios aukų pagerbimo renginį.

   Ką liudija paminklas Pilsudskiams? : [diskusija / diskusiją vedė] Gediminas Jakavonis. - Iliustr., portr.. - Aut. :Vytautas Musteikis, Antanas Kulakauskas, Egidijus Klumbys, Krescencijus Stoškus // Mūsų Respublika. - ISSN 2351-5872. - 2018, bal. 28 - geg. 4,p.10,11.
  Apie Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo apskritojo stalo diskusiją, kurioje istorikas V. Musteikis, politologas A. Kulakauskas, signataras E. Klumbys bei filosofas K. Stoškus kalbėjo apie Švenčionių r., šalia Armijos Krajovos kapų, privačia iniciatyva pastatytą atminimo paminklą Lenkijos maršalui J. Pilsudskiui ir jo broliui B. Pilsudskiui. Pasak V. Musteikio, aplinkybių susiklostymas nulėmė pasirinkimą. Paminklas broliams J. ir B. Pilsudskiams yra paminėjimas, juo norėta išreikšti, jog tai yra ir Lietuvos netekčių paminklas. A. Kulakausko teigimu, reikia suprasti, kad J. ir B. Pilsudskiai buvo Lietuvos istorijos "produktas". Jų idėja buvo kurti bendrą Lietuvos ir Lenkijos federacinę ar konfederacinę valstybę. Norėtųsi, kad šis paminklas taptų dialogu tarp lietuvių ir lenkų. Anot E. Klumbio, Pilsudskių šaknys - žemaičių bajorų. J. Pilsudskis buvo Lenkijos veikėjas.

 

2017 m.

 
2016 m.
 

2015 m.

 

2014 m.

 
2013 m.
 
2012 m.
 
2011 m.
 
2010 m.

 

Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Bibliotekos pažangai
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas