REŠKUTĖNUOSE PRISTATYTA KNYGA ,,IGNALINOS MIŠKŲ URĖDIJA – KRAŠTO TURTŲ SERGĖTOJA”

REŠKUTĖNUOSE PRISTATYTA KNYGA ,,IGNALINOS MIŠKŲ URĖDIJA – KRAŠTO TURTŲ SERGĖTOJA”

Reškutėnų kaimo bibliotekoje-filiale pristatyta nesenai išleista knyga ,,Ignalinos miškų urėdija-krašto turtų sergėtoja,, Pristatyme dalyvavo knygos tekstų autorė ir jos sudarytoja  Dalia Savickaitė, knygos nuotraukų autorius Eugenijus Ostašenkovas, rašytoja Gintarė Adomaitytė, visuomenininkas Jonas Rimantas Klimas, kraštotyrininkas kilęs iš Vaišniūnų Algimantas Milašius, Švenčionių rajono garbės pilietis Juozapas Jakštas.
Ši knyga skirta urėdijos 60 – mečiui, o kadangi nuo šių metų sausio pirmosios urėdijos jau nebeliko, tai tarsi gražus prisiminimas, kuris įamžino urėdijos veiklą. Knygoje daug pažintinės-istorinės medžiagos. Taip pat daug rašoma apie dirbusius ir dirbančius žmones.
Autorė kalbėdama apie savo darbą pasakė, kad tai buvo juodas darbas, kurį reikėjo atlikti labia greitai ir  kad ta knyga svarbi, nes viskas nueina į praeitį, o kai nebeliks urėdijos, nebeliks ir jos veiklos, darbuotojų. Rašytoja Gintarė Adomaitytė juokaudama akcentavo, kad jau ji galbūt ir ,,nebe rašytoja”, nes taip rekordiškai greitai greitai išleisti ir parašyti knygos, kaip tai padarė Dalia ji nesugebėtų, tuo labiau tai nėra grožinė literatūra, bet mokslinis leidinys.
Nuotraukų autorius Eugenijus Ostašenkovas kalbėjo, kad tai ne pirmas darbas su Dalia, tad jam nebuvo sunku, o kadangi tai yra gražus kraštas, tai dar ir prasminga ir smagu. Švenčionių rajono garbės pilietis Juozapas Jakštas  dėkodamas už vertingą leidinį autorei, apgailestavo, kad privatūs miškai yra ne kertami, bet tiesiog šienaujami.
Renginio svečias Algimantas Milašius pasidžiaugė didžiu darbu, o dėkodamas autorei apgailestavo, kad Vaišniūnuose iš kur jis kilęs tegyvena tik 3 vietinės gyventojos ir nebelieka kam saugoti tradicijų, kultūros, todėl svarbu viską užrašyti. Jis yra surinkęs daug medžiagos apie Vaišniūnų istoriją, gyventojus ir jų giminystės ryšius. Tą darbą, Wordo dokumente, jau knygos apimties jis padovanojo Reškutėnų bibliotekai ir muziejui.
Jonas Rimantas Klimas renginio metu atliko kūrinius kanklėmis, taip pat padovanojo bibliotekai ir muziejui istorines knygas ,,Ažvinčių kraštas. Tolumos ir artumos”, kurios sudarytojai Jonas Rimantas Klimas ir Dalia Savickaitė.
Reškutėnų muziejininkė Viktorija Lapėnienė dėkojo autorei ir fotografui už naują leidinį, pasidžiaugė, kad su knygos autore gražus bendravimas sieja nuo tada kai ji dirbo Aukštaitijos nacionaliniame parke ir dažnai lankydavosi Reškutėnuose, bei renginiuose.
Reškutėnų tradicinių amatų centro Etninės veikos skyriaus vedėja Dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė dėkodama autorei už prasmingą darbą, apgailestavo, kad ir jos močiutės kaime jau nebelieka kam užrašyti istorijų, nes gyventojų belieka tik keli…
Knygą ,,Ignalinos miškų urėdija – krašto turtų sergėtoja” autorė padovanojo Švenčionių rajono garbės piliečiui Juozapui Jakštui, o bibliotekai knygą ,,Rytų Aukštaitijos keliuose sutiktieji”.
Renginio nuotraukų autorius: fotografas, kinų filmų režisierius Eugenijus Ostašenkovas.

Parengė  Reškutėnų bibliotekos – filialo bibliotekininkė Dangira Lapėnaitė

Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Bibliotekos pažangai
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas