Švenčionėlių miesto biblioteka-filialas


Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos
ŠVENČIONĖLIŲ MIESTO BIBLIOTEKA-FILIALAS

Bibliotekos adresas:
Priestočio g.11, 18209 Švenčionėliai
Tel. (8~387) 3 13 04
El.paštas svencioneliai@svencioniuvb.lt
Filialo vedėja Stasė Busilienė
 
Skaitytojai aptarnaujami:
Pirmadienį - penktadienį 10.00 - 18.00 val.
Poilsio dienos - šeštadienis, sekmadienis
Paskutinė mėnesio darbo diena - sanitarinė
Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau.
Valstybinių švenčių dienomis biblioteka vartotojų neaptarnauja.
 
Bibliotekoje teikiamos mokamos paslaugos:
Dokumentų kopijavimas
Tarpbibliotekinis abonementas (spaudinių skolinimas iš kitų bibliotekų)
Teksto spausdinimas kompiuteriu
Dokumentų laminavimas
Skaitytojo pažymėjimo (bilieto) ir jo dublikato išdavimas

APIE MIESTO BIBLIOTEKĄ

Švenčionėlių miesto bibliotekos istorija prasideda 1945 metais. Pradėjus veikti bibliotekai jos fonduose buvo daugiau kaip tūkstantis knygų ir skaitė 105 skaitytojai. Šiuo metu rajone veikia centralizuota bibliotekų sistema. Švenčionėlių miesto biblioteka yra Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos filialas.
Miesto bibliotekoje yra abonementas, skaitykla, vaikų literatūros kambarys. Veikia vieša interneto prieiga, įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos vartotojams.

Abonemento fonduose sukaupta daugiau kaip 23 tūkst. egz. spaudinių - lietuvių ir užsienio literatūros rašytojų klasikų kūrinių, fantastikos, mokslinės ir kitos literatūros. Miesto bibliotekos paslaugomis 2020 metais naudojasi 1242 vartototojai. Per metus apsilankė 18049 lankytojai. Atliekamos skaitytojų poreikių apklausos, fondų panaudojimo analizės.

Skaitykla skirta periodinių leidinių skaitymui, prenumeruojami 25 pavadinimų populiarūs respublikos dienraščiai ir žurnalai. Populiariausi ir dažniausiai lankytojų pageidaujami žurnalai -  „Laima", „Panelė", „Moteris", „Žmonės", „Rankdarbių plius Visažinis"; laikraščiai  „Lietuvos rytas", „Žeimenos krantai" ir kt. Skaitykloje nuolat rengiamos įvairios parodos, populiariausios iš jų rajono ir Rytų Lietuvos krašto fotomenininkų darbų ekspozicijos. Organizuojami renginiai įvairioms vartotojų grupėms.

 Bibliotekos informacinis ir kraštotyros fondai padeda atsakyti į daugelį vartotojų užklausų. Bibliotekos kraštotyros fonde sukaupta 324 leidiniai, apie Švenčionėlių miestą, kaimus, regioninius parkus, gamtos paminklus ir pan. 2020 metais, vartotojai bibliotekoje informacijos paieškai, naudojosi Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemos (LIBIS) suvestiniu katalogu, Lietuvos Nacionalinės bibliografijos duomenų banku (NBDB), Lietuvos periodinės spaudos bibliografinė straipsnių bazės archyvu (CD).

Bibliotekoje 2012 m. sėkmingai įgyvendintas projektas “Bibliotekos pažangai’’.
Projekto tikslas – siekti, kad gyventojai žymiai geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis naudingos informacijos gavimu ir bendravimu. Šis projektas tapo labai svarbus visoms Lietuvos bibliotekoms. Gyventojai, ypač vyresnio amžiaus yra skatinami žymiai aktyviau naudotis interneto teikiamomis paslaugomis.
Biblioteka dalyvauja projekte „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Bibliotekoje organizuojami nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai  suaugusiems, 10 asmenų grupėms pagal pradedančiųjų bei pažengusiųjų mokymo programas. (Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis).

Vaikus ir moksleivius biblioteka patraukia spalvingomis vaikiškomis knygomis, kurių miesto bibliotekoje vaikams yra daugiau nei 12 tūkst. egz. leidinių lietuvių, anglų, rusų ir kt. kalbomis: vaikų klasika, vertingiausios serijų knygos, grožinė literatūra ir paveikslėlių knygelės, pasaulio ir lietuvių liaudies pasakos, žodynai, enciklopedijos, pažintiniai leidiniai, knygos apie vaikų literatūrą, ugdymą ir kt. Daugelis vaikų literatūros erdvės lankytojų savišvietai ir mokymuisi naudojasi serijų „Mažųjų enciklopedija“, „Žvilgsnis į pasaulį“ pažintinėmis knygomis, informacine literatūra.

Laisvalaikį vaikai mielai praleidžia žaislotekoje, kurioje yra spalvingų žaislų ir "Lego", "Loto", "Monopolio" ir kitų žaidimų. Populiari vaikams skirta videoteka. Daugelis miesto vaikų ir moksleivių lanko vaikų literatūros kambaryje organizuojamus renginius - popietės, informacijos dienas, literatūrines valandėles, knygų aptarimus. 

Laisvalaikį vaikai mielai praleidžia žaislotekoje, kurioje yra spalvingų žaislų ir žaidimų. Žaidimų kampelis (knygelėms spalvinti, dėlionėms, stalo žaidimams) ikimokyklinukams, pradinių klasių moksleiviams ir jauki vieta paaugliui, kurioje galima pavartyti knygą, žurnalą ar padirbėti prie kompiuterio. Daugelis miesto vaikų ir moksleivių lanko organizuojamus renginius - popietės, informacijos dienas, literatūrines valandėles, knygų aptarimus. Vaikų klubas „Smalsutis“ nuolat pristato naujai gautas knygas. Klubo užsiėmimų metu ugdoma vaikų saviraiška, loginis mąstymas, bendravimo ir komandinio darbo įgūdžiai, supažindinama su įvairia darbelių atlikimo technika, netradiciniais kūrybiniais darbeliais. Siekiama, kad vaikai jaustųsi pasikrovę gerų emocijų ir puikios nuotaikos. Miesto bibliotekoje skaito 354 vaikai iki 14 metų.
Džiaugiamės, kad biblioteka miesto bendruomenės atžvilgiu yra laikoma viena iš prestižinių ir noriai lankoma miesto gyventojų vieta. Stengsimės ir toliau išlaikyti gerą bibliotekos vardą ir miestiečių pasitikėjimą.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas