„Žvakių šviesoje“

„Žvakių šviesoje“

Lapkritį prasideda tamsos metas, aplink viskas nurimsta, nutyla.  Visi norime jaukumo, šilumos. Artėja gražiausios metų šventės - šv. Kalėdos. Kai tamsu ir dienos trumpėja, adventinis laikotarpis tampa labai prasmingas ir laukiamas.
Advento laikotarpis skirtas pabendrauti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą.
Šia proga Pašaminės bibliotekoje vyko renginys „Žvakių šviesoje“. Ant stalo degančios keturios žvakelės  skleidė susikaupimą ir apmąstymus, bet tuo pačiu ir priminė, kad po keturių savaičių visi išgirsime džiugią ir šviesą nešančią žinią.
Renginį vedusi Danutė Bagdonavičienė kalbėjo: „Adventas - ramybės ir susikaupimo metas, metas dvasingam apsivalymui, susitaikymui su savimi ir kitais“. Ypač jautriai skambėjo Broniaus Šablevičiaus ir Algio Jakšto skaitomos eilės. Broniaus eilės meistriškai atskleidžia priešpriešą tarp šviesos ir tamsos, vienatvės ir žmogaus ryšio su gamta. Puikiai atitinkančios renginio prasmę giesmės suteikė jam ypatingo sakralumo. Prie tokios aplinkos prisidėjo renginio svečiai - Ignalinos miesto bažnyčios duetas Algirdas ir Rimantė. Žvakių šviesoje skambėjusios giesmės, istorijos tirpdydamos abejingumą, nuoskaudas, keldamos sielą aukštyn, sakydamos, kad nieko nėra svarbiau už artimą, už darną su savimi, su gamta.
Prieš išsiskirstydami pašaminiškiai ir svečiai palinkėjo vieni kitiems kantrybės, atjautos laukiant gražiausių metų švenčių.

Parengė Pašaminės bibliotekos bibliotekininkė Loreta Jusienė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas