„Vasaros įspūdžių ir knygų lagaminas“ bei skaitymai gamtoje leido įkvėpti knygų magijos!

„Vasaros įspūdžių ir knygų lagaminas“ bei skaitymai gamtoje leido įkvėpti knygų magijos!

Dažnai girdime, kad verta skaityti. Tai kaip skaitome knygas? Kur tinkamiausia vieta pasislėpti su knyga? Kodėl skaitymas – naudingas užsiėmimas? Vasara jau persirito į antrąją pusę, o kartu su ja ir įpusėjo magiškas „Skaitymo iššūkis“. Šių metų akcijos šūkis „Įkvėpk knygų magijos!“ tarsi kviečia pasinerti į paslaptingą knygų pasaulį.
Saulėtą liepos 15 d. popietė Pabradės miesto bibliotekininkė Jurgita Sondor prisikrovusi pilną lagaminą populiariausių knygų iš 5 skaitymo akcijos užduočių, visus mėgstančius skaityti ir neįsivaizduojančius savo gyvenimo be knygos, pakvietė į neįprastą kelionę. Nuostabios gamtos apsuptyje, netoliese tekant upei Žeimenai knygos mylėtojų laukė renginys netradicinėse erdvėse „Vasaros įspūdžių ir knygų lagaminas“. Pabėgimas į gamtą su mėgstamiausia knyga, tai įrodymas, kad galima skaityti KITAIP. Juk čia svarbiausia bendraminčiai ir gera knyga. Be įmantrių kalbų visi renginio dalyviai išsakė savo mintis apie skaitymą, pristatė po paskutinę savo perskaitytą knygą ir papasakojo, kodėl ją rekomenduotų skaityti draugui. Juk gera, įtraukianti knyga yra sielos maistas. Aktyviam skaitytojui nereikia sakyti, kodėl naudinga skaityti. Apsiskaitęs žmogus visada bus įdomus pašnekovas, nes skaitymas didina bendrą išprusimą, suteikia naujų žinių, mažina stresą ir įtampą. Bibliotekininkė Jurgita susirinkusiems priminė skaitymo akcijos taisykles, pristatė kiekvienos užduoties knygas ir pagrindinius prizus bei paskatino užsiregistruoti bei atlikti visas 5 užduotis.
Citrina ir mėtomis kvepiantis šaltas vanduo kartą vasarišką dieną atgaivino skaitytojus, kurie iš knygų lagamino išsirinko dar neskaitytų knygų ir susiradę sau patogią vietelę ant žolės ar po vešliu medžiu pasinėrė į naujos knygos istoriją.
Leiskite ir jus užburti magiškoms knygų istorijoms – dalyvaukite skaitymo iššūkyje!

Parengė Pabradės miesto bibliotekos bibliotekininkė Jurgita Sondor

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas