Vasaros garsiniai skaitymai „Pažinkime gamtą“

Vasaros garsiniai skaitymai „Pažinkime gamtą“

Rugpjūčio 19 dienos popietę, Kaltanėnų bibliotekoje  vyko vasaros garsiniai skaitymai „Pažinkime gamtą“, kurių tikslas skatinti  pažinti gamtą per knygų skaitymą, atrasti artimą ryšį bendraujant su žmonėmis,  gyvūnais, augalais ir meile mūsų kraštui. Į garsinius skaitymus susirinko knygų mylėtojai.
Renginio pradžioje pažiūrėjome filmuotą medžiagą (Joutube kanale) apie Švenčionių kraštą, Kaltanėnų miestelio gamtą. Kartu išgirdome kaip skamba profesionalaus diktoriaus skaitymas apie mūsų krašto vaizdus, pasidalinome įspūdžiais apie matytus vaizdus.
Renginio metu buvo skaitoma poezija, apsakymai ir pasakos apie gamtą. Kiekvienas dalyvis  skaitė, kas jam buvo įdomu, klausėsi kitų skaitymo ir dalijosi įspūdžiais bei prisiminimais apie jūrą, gyvūnus, augalus. Labai buvo malonu, kad į garsinius skaitymus įsitraukė mažėji skaitytojai. Apie gamtą buvo skaitoma ir Kaltanėnų šnektos tarme ( ištrauka iš A. Vilutytės knygos  „Gimtinės kalbos lobiai“), kas sužadino visų dalyvavusių smalsumą, ką reiškia vienas ar kitas tarmiškas žodis. Bibliotekoje veikė spaudinių paroda „Pažinkime gamtą“.
Dėkojame visiems dalyvavusiems ir tikimės, kad  skaitymas sudomins ir daugiau skaitytojų dalyvauti  garsiniuose skaitymuose. Juk garsiniai skaitymai lavina dėmesio sutelkimą, įsiklausymą, žodyno praplėtimą.

Parengė Kaltanėnų bibliotekos bibliotekininkė Giedra Prunskienė

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas