Stebuklingas pasakų ir vaikų susitikimas knygų karalystėje

Stebuklingas pasakų ir vaikų susitikimas knygų karalystėje

Pabradės „Ryto“ gimnazijos pirmos klasės mokiniai, lydimi mokytojos Olės Kavaliūnienės, birželio 10 d. lankėsi Pabradės miesto bibliotekoje. Čia vyko literatūrinis-edukacinis rytmetis „Knygose – pasakų ir stebuklų sukurtas gėrio pasaulis“.
Kadangi rytas buvo nuostabiai šiltas, saulėtas ir gaivus, tai Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė pirmokus sutiko prie Geltonojo knygų namelio. Bibliotekininkė vaikams uždavė klausimą ar jie supranta ką reiškia žodis „netradicinis“. Vieni vaikai bandė paaiškinti kaip supranta tą žodį, kiti – jį girdėjo pirmą kartą. Todėl bibliotekos darbuotoja papasakojo apie tradicines bibliotekas, kuriose yra daug knygų, o jas skaitytojams išduoda bibliotekininkės ir apie netradicines bibliotekas, tokias kaip Geltonasis knygų namelis, kuriame kiekvienas žmogus gali palikti savo asmeninę, perskaitytą knygą, o iš jo pasiimti patikusią, dar neskaitytą knygą, kurią ten paliko kitas žmogus.
Kai vaikai apžiūrėjo knygų namelį, bibliotekininkė Gražina vaikus pakvietė į biblioteką. Kadangi pirmokai bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, tai jiems buvo smalsu susipažinti su biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis. Pavaikščioję po biblioteką, apžiūrėję pilnas lentynas knygų, kompiuterius, žaisloteką bei pakilnoję įspūdingo dydžio bei svorio knygas vaikai susėdo prie stalų.
„Tikėk ir pasaka ateis, tuščiais kiemais namų stogais. Pro langus, kaminą duris staiga priskris stebuklų pilnas kambarys.“ Šie Sauliaus Mykolaičio sukurti žodžiai labai tiko gražiam renginiui apie pasakas. Bibliotekininkė Gražina visiems renginio dalyviams išdalino „auksines“ karūnas, kuriomis pasipuošę vaikai pavirto princesėmis ir princais, o mokytoja tapo karaliene. Visą susitikimo laiką mokinukus lydėjo žodis „netradicinis“. Diena tikrai jiems buvo netradicinė – vaikai ne patys būdami mokykloje sulaukė svečių, o vyko pasisvečiuoti bibliotekoje. Net pasakas skaitėme truputį netradicines - ne tik apie princeses, bet ir kitus herojus, kurių, kartais atrodo, žinomose pasakose  net nepastebime. Jų patirti nuotykiai vaikus labai pralinksmino. Pasiklausę garsinių pasakų skaitymų vaikai atliko keletą užduotėlių: atsakinėjo į mokytos Olės ir bibliotekininkės Gražinos užduodamus klausimus apie pasakas, skaičiavo kas daugiau gali išvardinti princesių vardų, iš sumaišytų raidžių dėliojo pasakų veikėjų vardus. Kadangi vaikai pasižadėjo saugoti knygutes, tai visi kartu gaminome knygų skirtukus: princeses ir riterius. Kol vaikai susikaupę spalvino ir klijavo skirtukus, mokytoja Olė vaikams priminė, kad tikrai reikia saugoti knygutes, nes kiekvienas žmogus nori paimti į rankas tvarkingą, nesulankstytais lapais knygą.
Vaikai bibliotekoje patyrė daug naujų įspūdžių. Renginio pabaigoje pirmokai patys, be pagalbos, išsirinko knygeles ir prasitarė, jei jau moka skaityti, tai greitai perskaitę tas knygutes, vėl ateis išsirinkti naujų, nes visi nutarė dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje ir palenktyniauti su draugais, kuris greičiau įvykdys visas užduotis. Vaikai pažadėjo būti aktyviais skaitytojais ir dažnai lankytis bibliotekoje!
Tikime, kad apie bibliotekos ir vaikų draugystę bus galima pasakyti pasakos žodžiais „ilgai ir laimingai...“ Knygų karalystės durys jiems visada bus atviros! 

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas