Robotika – galinga inovatyvi ugdymo priemonė

Robotika – galinga inovatyvi ugdymo priemonė

Patys žingeidžiausi vaikai ir paaugliai jau pastebėjo, kad Pabradės miesto bibliotekoje vyksta robotikos užsiėmimai. Edukacinių kūrybinių technologijų erdvė „L@ikas p@galvoti“ kviečia visus besidominčius išmaniosiomis technologijomis susipažinti su programavimu, išbandyti kurti robotus, išbandyti savo jėgas įvairiose viktorinose bei žaidžiant lavinamuosius, pažintinius  žaidimus.  Konstravimo gebėjimus, kūrybiškumą bei supratimą apie šias technologijas ugdo ir veda bibliotekininkė Jurgita Sondor.
Birželio 15 d. į Pabradės biblioteką susirinko Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos dailės mokytoja I. Avreicevič, lietuvių kalbos mokytoja R. Kaušinienė, matematikos mokytoja J. Kurbanova, informacinių technologijų mokytoja O. Pobiaržina bei 8b klasės mokiniai, kurie vykdė trumpalaikį projektą ,,Pasaulio atvaizdas“. Bibliotekos erdvėse jie tęsė savo projektą ir čia vyko lietuvių kalbos ir literatūros bei robotikos užsiėmimai, kurių metu paaugliai ieškojo simetrijos pavyzdžių. Per dvi valandas vaikai sukonstravo 4 robotus. Pasirodo, net robotų detalės gali būti simetriškos, o sukurti robotai bei robotų modeliai užprogramuoti geba judėti, atpažinti aplinkos vaizdus, traukti įvairius krovinius.

Bibliotekininkės J. Sondor padedami mokiniai, naudodami simetrijos principus, konstravo ir programavo robotus. Inovatyvių technologijų užsiėmimai tampa paskatinimu domėtis šia sritimi ir laisvalaikiu, nes mokiniai suvokia, jog šias žinias galės pritaikyti ateityje. Buvo susipažinta su Lego Mindstorms ev3, Lego WeDo rinkiniais bei sėkmingai įvaldytas konstravimas ir programavimas.

Žodynuose ir poezijos knygose aštuntokai taip pat ieškojo simetrijos pavyzdžių. Patys bandė sukurti žodžius skaitomus atbulai ir pan.

Taip turiningai ir smagiai bibliotekoje praleistas laikas, be abejonės, yra labai vertingas!

Parengė Pabradės miesto bibliotekos bibliotekininkė Jurgita Sondor

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas