Artėjant Velykoms į Reškutėnų tradicinių amatų centrą ir biblioteką atvyko Ignalinos kultūros ir sporto centro darbuotojai, lydimi Kultūros skyriaus vedėjos Danutės Lisauskienės. Svečius pasitiko Etninės veiklos skyriaus vedėja dr. Regina Mikštaitė - Čičiurkienė. Ji aprodė centre įkurtas dirbtuves, pristatė centro veiklą bei veikiančias parodas. Ši diena centre buvo suplanuota darbinga, pasirinktos net trys edukacinės programos.
Viena iš edukacinių programų vyko Reškutėnų bibliotekoje – filiale. Svečiai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Margučių raštai: marginimas vašku“, kuriuos vedė bibliotekininkė Dangira Lapėnaitė. Užsiėmimo metu susipažino su marginimo vašku technika, ornamentika, spalvų derinimu. Šia technika marginami margučiai yra patys meniškiausi. Raštus sudaro taškeliai ar brūkšneliai. Iš šių dviejų elementų dėliojami įvairiausi raštai: saulutės, žvaigždutės, žalčiukai. Motyvai yra panašūs į simbolius, kuriais buvo ornamentuojama keramika, audiniai, juostos, iškalami geležinėse kryžių viršūnėse. Dažniausiai naudojamas saulės simbolis - seniausias ir populiariausias lietuvių etninės kultūros motyvas, kuris margučių raštuose virsta ir gėlės žiedu, apkaišytu rūtų šakelėmis.
Marginant atsiskleidžia meistro išradingumas, nes kuriama kompozicija priklauso nuo išmonės, taip pat svarbi ir kiaušinio forma, dydis, išdėstymas.
Išradingi kultūros darbuotojai liko patenkinti darbo rezultatais, dėkodami už edukacinius užsiėmimus bibliotekai padovanojo knygas: Ignalinos krašto tautodailė ir amatai ir Ignalinos krašto paveldo objektai.
Svečiai taip pat lankėsi Reškutėnų muziejuje, apžiūrėjo ekspozicijas, kurias pristatė muziejininkė Viktorija Lapėnienė. Bibliotekoje veikia spaudinių paroda ,,Apeiginis margutis – Velykų tradicijų kontekste“.
Parengė Reškutėnų bibliotekos - filialo bibliotekininkė Dangira Lapėnaitė.
Nuotraukų autorė Reškutėnų tradicinių amatų centro Etninės veiklos skyriaus vedėja dr. Regina Mikštaitė - Čičiurkienė.
Komentarai