Renginys Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti

Renginys Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti

Vasario 21 - osios kalendoriaus lapelyje įrašyta: „Tarptautinė gimtosios kalbos diena“. Tai - tarsi raginimas rūpintis, globoti, puoselėti ir gerbti kalbas, nes kiekviena jų yra visos žmonijos dvasinis turtas. Šiai datai paminėti, Švenčionėlių miesto biblioteka kartu su Švenčionėlių progimnazija surengė popietę „Moki žodį - žinai kelią“.
Popietėje dalyvavo Švenčionėlių progimnazijos 6b klasės mokiniai ir jų mokytoja Andžela Zenkevičienė. Renginyje buvo kalbama  apie gražią ir seną mūsų lietuvių kalbą, apie lietuvių kalbos kaip kultūros paveldo svarbą visuomenei,  lietuvių kalbos unikalumą ir originalumą, lietuvių kalbos žinių gerinimą. Popietės dalyviai prisiminė kalbos atsiradimo istoriją nuo pirmųjų  ženklų išraižytų olose iki rašto atsiradimo. Kalbėjome apie pirmąsias lietuviškas knygas, jų atsiradimą, lietuvių kalbos grožį ir turtingumą.  Įdomiausia renginio dalis – moksleivių surinktos mintys, posakiai, eilės, patarlės „Kalbėti lietuviškai - taisyklinga ir garbinga“.
Popietės pabaigoje mokytoja Andžela Zenkevičienė bibliotekai įteikė pačių mokinių padarytą knygą „Mintys apie kalbą“ ir plakatą „Gražiausias lietuviškas žodis“ linkėdama, kad mūsų lūpose niekad neišsektų iš tėvų gautas lietuviškas žodis.

Parengė Švenčionėlių miesto bibliotekos-filialo vedėja   S. Busilienė.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas