R. Polučianskio medžio dirbinių parodos pristatymas Milkuškų kaimo bibliotekoje

R. Polučianskio medžio dirbinių parodos pristatymas  Milkuškų  kaimo bibliotekoje

Liepos  4 dieną  Milkuškų  kaimo  bibliotekoje – filiale vyko Ričardo Polučianskio medžio dirbinių  parodos  pristatymas. Pasak  parodos  autoriaus,  labai smagu  pristatyti savo dirbinius   gimtajame krašte, nes Ričardas yra gimęs Jacunų  kaime, kuris yra visai   netoli  Milkuškų kaimo. Malonu, kad į renginį  atvyko  R. Polučianskio  sesuo Leokadija Polučanska  ir brolis  Arūnas Polučianskis  su sūnumi Vidmantu. Gausiai susirinkusiems renginio dalyviams  R. Polučianskis  labai išsamiai papasakojo apie medžio dirbinių drožybą, kokia mediena tam darbui labiausiai tinka, kaip tinkamai apdirbti medinius įrankius, kad jie ilgiau tarnautų. Savo akimis pamatėme  medinio šaukšto „gimimą“ t.y. kaip iš paprastos medžio  pliauskos  nagingo meistro rankose palaipsniui „gimsta“ dailus šaukštas.  Vėliau  R. Polučianskis  surengė viktoriną, kurios metu renginio dalyviai iš nupjautų medžio kaladėlių turėjo atspėti, koks tai medis. Lengviausia  buvo atspėti  beržo ir liepos kaladėles, o sudėtingiausia – akacijos ir alyvos. Kita Ričardo užduotis – iš parodoje eksponuojamų dirbinių  išrinkti apeiginius šaukštus, dar vadinamus  „raganų“  šaukštais. Pirma  atspėjusi Erika Jurcevičienė  gavo  dovanų –  šaukštą. Visiems labai patiko užduotis - įvardyti  simbolių, dažnai naudojamų  šaukštų  puošyboje, reikšmę. Smagu, kad  spėjant  kokios tai reikšmės aktyviai dalyvavo  ir gausiai į renginį susirinkęs jaunimas. Na o daugiausia simbolių reikšmių įvardijo Astrėja Labulytė , ji taip pat dovanų gavo dailų šaukštą.
Prie medinių R. Polučianskio dirbinių  labai derėjo  medinė sviesto muštaukė  ir knyga  „Piršlio melagio byla“. Šiuo  eksponatus  į renginį atsivežė  V. Micevičius, kuris turi sukaupęs  labai daug vertingų  eksponatų. Tai yra žmogus, kuris į bibliotekos organizuojamus renginius kiekvieną kartą įneša dalelę  kažko naujo ir įdomaus iš praeities.
Visų renginio dalyvių vardu dar kartą norime padėkoti  Ričardui  Polučianskiui už gražią parodą ir labai šiltą bendravimą. Tikimės, kad tai buvo ne paskutinis mūsų susitikimas.

Parengė Milkuškų kaimo bibliotekos – filialo bibliotekininkė Česlava Aleksejevec

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas