Popietė „Per slenkstį žengia pavasaris“

Popietė „Per slenkstį žengia pavasaris“

Nors šiemet pavasaris su žiema dar galinėjasi ir niekaip nenusprendžia, kurio dabar eilė, visai nepavasariškai apniukusią kovo 6 dieną į Pabradės miesto biblioteką susirinko didelis būrys Pabradės „Ryto“ gimnazijos priešmokyklinukų „Voveriukų“ grupės ugdytinių su mokytoja Lijana Ivanauskiene. Bibliotekoje vyko popietė „Per slenkstį žengia pavasaris“.
Popietėje apie pavasarį vaikai sužinojo kaip senovėje vadino  mėnesius, aptarė kalendorines pavasario šventes, klausėsi paukščių balsų pamėgdžiojimų, spėjo pavasario ženklus, klausėsi eilėraščių, kuriuos skaitė  lėlių teatro „Žeimenukas“ aktorės Erika Poniatajeva,  Angelina Jackevičiūtė, Marta Buiko ir Darija Lazebnik . Bibliotekininkė Daiva vaikams papasakojo, kad bibliotekoje yra daug knygučių apie liaudies tradicijas, papročius, šventes, patarles, priežodžius, mįsles, žaidimus. Bibliotekoje yra sukaupta mįslių kartoteka „Menu mįslę keturgyslę“, todėl vaikai labai nuotaikingai spėliojo atsakymus į bibliotekininkės Daivos bei Erikos, Angelinos, Martos ir Darijos menamas mįsles.
Bibliotekoje vaikai noriai apžiūrėjo šiuo metu veikiančią jų pačių nupieštų piešinių parodą „Užgavėnių kaukės“ bei papasakojo kaip jie šventė Užgavėnes ir kaip žada švęsti šv.Velykų šventę.
Bibliotekos lėlių teatro aktorės suvaidino gražią pasaką  „Kaip katinėlis ėjo į kurmio vestuves“ (pagal T. Lorenčienės pasaką), o vaikai pasižiūrėję vaidinimą padedami jaunųjų aktorių Erikos, Angelinos, Martos ir Darijos piešė pasakos herojus: katinėlį, mešką, vilką, lapę. Piešti buvo smagu ir linksma. Vaikai pažadėjo grįžę į mokyklą pabaigti piešti piešinius, susegti juos į spalvotą knygelę ir padovanoti bibliotekai.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkė Daiva Rimošaitytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas