Popietė „Leisk laisvalaikį su knyga“ Pabradės miesto bibliotekoje

Popietė „Leisk laisvalaikį su knyga“ Pabradės miesto bibliotekoje

       2021 m. balandžio 28 d. į Pabradės miesto biblioteką linksmai nusiteikę atskubėjo Švenčionių rajono socialinių paslaugų centro Pabradės vaikų dienos centro „Šaltinėlis“ vaikai ir socialinė darbuotoja Elmira Genienė. Čia vyko popietė „Leisk laisvalaikį su knyga“ (iš renginių ciklo „Po bibliotekos pastoge“). Bibliotekos vedėja Gražina Dargytė popietės dalyviams žaismingai pristatė 2020 m. bibliotekos laimėtą Metų knygos rinkimuose dalyvavusių knygų vaikams rinkinį. Vaikai vartė knygas, nagrinėjo iliustracijas, spėliojo kuri knyga, jų manymu tapo nugalėtoja. Bibliotekininkė Gražina skaitė eiles iš Vainiaus Bako eilėraščių knygos „Ką manė kamanė“, kuri išrinkta geriausia knyga vaikams. Tai pirmoji šio poeto eilėraščių knyga vaikams. Iliustratorės Marijos Smirnovaitės nuostabios iliustracijos dar giliau atskleidžia daugelį kamanės, lyg vaiko Kodėlčiuko, užduodamų klausimų „kodėl dangus melsvas?“, „kodėl pienės pūkas baltas?“ ir kt.         
      Popietės dalyviai taip pat skaitė ištraukas iš A.Kiudulaitės knygos „Maksas ir 92 musės“ bei M.Vaicenavičienės „Kas yra upė“. Kadangi netoli bibliotekos pastato teka upė Žeimena, tai vaikai noriai atsakinėjo į socialinės darbuotojos Elmiros užduodamus klausimus, ką galima išvysti šalia mūsų miestelio upės, pačioje upėje ar virš jos. Vaikai labai įdomiai samprotavo ir pateikė įdomius, linksmus ir rimtus atsakymus.
      Po garsinių knygučių skaitymų sekė kūrybinės dirbtuvėlės. Vaikai iš popieriaus gamino spalvotas kriauklytes. Nors darbelis buvo nedidelis, bet reikėjo atidumo karpant ir klijuojant reikiamas detales.
 Pasidarę nuotrauką atminčiai bei pasirinkę knygučių popietės dalyviai išskubėjo pasivaikščioti į lauką, kur po šaltų ir lietingų dienų pasirodė saulutė.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas