Paminėta Pasaulinė mezgimo viešumoje diena

Paminėta Pasaulinė mezgimo viešumoje diena

  Antrąjį birželio šeštadienį pasaulis švenčia Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną (angl. Worldwide Knit in a Public Day).
  Įvairiose šalyse šios dienos metu vyksta per 10 tūkst. renginių. Lietuvoje šie renginiai organizuojami nuo 2014 metų  ir yra įtraukti į pasaulinį renginių sąrašą.
  Iniciatyva sumanyta parodyti, kad mezgimas savo tradicijomis nėra vienišas užsiėmimas, o puikiai tinka bendravimui. Taip siekiama paskatinti žmones daugiau leisti laiką bendraujant gyvai. Taip pat norima atkreipti dėmesį į tai, kad rankdarbiai dažnai laikomi pasenusiu, šiuolaikiniam žmogui neaktualiu užsiėmimu, nors iš tikrųjų patiria atgimimą. Šiais laikais, kai galime beveik viską nusipirkti patys – rankų darbo dovanos įgauna ypatingą prasmę. Juk visą laiką, kol savo paties rankomis kuri dovaną, galvoji apie žmogų, kuriam ji bus skirta.
  Mezgimo naudą patvirtina ir mokslas: jis malšina stresą, didina kūrybiškumą, stiprina atmintį. Mokslininkai esą įvardija ir nemažai kitų mezgimo privalumų: ši veikla gerina smulkiąją motoriką, suteikia pusiausvyros ir kontrolės jausmą, atitolina senatvinį užmaršumą, padeda geriau suprasti matematiką, geometriją, taip pat gelbsti kenčiantiems chronišką skausmą.
  Birželio 11dieną Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos darbuotojos kvietė švenčioniškius į miesto parką švęsti Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną. Renginio vedėja L.Strakšienė supažindino su šios iniciatyvos istorija ir kvietė išbandyti kūrybiškumą su siūlais parko erdvėse.
  Mezginių entuziastės įsikūrė vasariškose „Mezgėjų suolelio“ erdvėse (L.Jusienė, F.Bičkuvienė, J.Andraikėnienė, D.Lapėnaitė) pristatė savo darbus, mielai dalinosi patirtimi ir idėjomis. Veikė edukacija „Siūlo gudrybės“ (edukatorė  G.Dargytė). Renginio metu buvo galima pamatyti spalvingą mezginių ir rankdarbių parodą, kurioje lankytojų  dėmesį traukė įspūdingo dydžio spalvingas nertas vašeliu Margutis atkeliavęs iš Pabradės miesto bibliotekos (Pabradės Auksarankių klubo kūrybinis darbas). Visko išmokstame iš knygų, todėl mezgimo albumai, pradžiamokslio vadovėliai, knygos, žurnalai pristatyti spaudinių parodoje „Rankdarbių magija ir terapija“. Miesto parko erdvėse šalia vasaros fontano bendraujant buvo galima klausytis bibliotekininkės A.Čečiurkienės skaitomų grožinės literatūros kūrinių tekstų.
  Ši gatvės meno rūšis dar labai nauja, ji prasidėjo tik 2005 metais, bet jau išplito visame pasaulyje ir džiugina ne vieno praeivio akį, tačiau Lietuvoje, tuo pačiu ir mūsų miestelyje tai dar naujovė.
  Mezgimo entuziastai ir mes šios iniciatyvos organizatoriai – bibliotekininkai norime atkreipti žmonių dėmesį gyventi švarioje ir sveikatai palankioje aplinkoje, t.y. riboti plastikinių maišelių naudojimą – norime įkvėpti pačius susikurti rezginėlę, krepšelį, kurie apsiperkant atstos krūvą plastikinių maišelių ir taip padės lengviau atsikvėpti gamtai.

Dėkojame visiems kartu paminėjus Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną mūsų Švenčionių mieste, gražių vasaros akimirkų....

 

Parengė Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Violeta Bruvinskienė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas