Medijų ir informacinio raštingumo mokymai suaugusiesiems Milkuškų bibliotekoje

Medijų ir informacinio raštingumo mokymai suaugusiesiems  Milkuškų bibliotekoje

Birželio 20 d. Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Milkuškų filiale vyko  „Medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų tobulinimo (MIRKT) mokymai suaugusiesiems“, mokymų tema: „Medijų įvairovė ir prieigos būdai“. Mokymus vedė Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio-informacinio skyriaus komunikacijos specialistė  Vaida Švalkienė.
Medijų ir informacinis raštingumas yra esminė šiuolaikinės visuomenės kompetencija, leidžianti piliečiams veiksmingai naršyti, vertinti ir naudoti informaciją iš įvairių šaltinių. Bibliotekos, tradiciškai buvusios pagrindinėmis informacijos saugyklomis, tapo ir svarbiais edukacijos centrais. Bibliotekų specialistai vaidina pagrindinį vaidmenį mokydami gyventojus medijų ir informacinio raštingumo įgūdžių.
Šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje informacijos kiekis auga eksponentiškai. Gyventojams dažnai kyla iššūkis atskirti patikimą informaciją nuo klaidinančios. Bibliotekų specialistai moko, kaip kritiškai vertinti informacijos šaltinius, atpažinti šališkumą ir netikras naujienas (angl. fake news). Tai padeda išvengti klaidų priimant sprendimus tiek kasdieniame gyvenime, tiek profesinėje veikloje.
Interneto naudojimas kelia daug privatumo ir saugumo iššūkių. Mokymų metu gyventojai sužino, kaip apsaugoti savo asmeninę informaciją, atpažinti apgaulingas schemas ir naudoti saugumo priemones, pavyzdžiui, stiprius slaptažodžius bei dviejų faktorių autentifikavimą.
Medijų raštingumas neapsiriboja vien informacijos analize. Bibliotekos specialistų vedami mokymai taip pat skatina kūrybiškumą, padeda mokytis naudotis įvairiais medijų kūrimo įrankiais, įskaitant vaizdo redagavimo programomis, tinklaraščių rašymu ir socialinių tinklų valdymu. Tai leidžia gyventojams efektyviai dalyvauti visuomenės gyvenime ir bendradarbiauti su kitais.
Kiekvienas gyventojas turi skirtingus poreikius ir žinių lygį, todėl bibliotekų specialistai dažnai teikia individualias konsultacijas. Tai leidžia mokytis personalizuotai, atsižvelgiant į asmeninius iššūkius ir tikslus.

Viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos  Česlavos Aleksejevec ir Vaidos Švalkienės

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas