Kūrybinė edukacija „Orimoto. Knygų meno įkvėpimai“

Kūrybinė edukacija „Orimoto. Knygų meno įkvėpimai“

Įkvėptos Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaityklą puošiančių dirbinių, kurių gamybą įvaldžiusi viena iš bibliotekininkių, į ciklo „Tvarumo keliais“  edukaciją „Orimoto. Knygų meno įkvėpimai“ susirinko norintys daugiau sužinoti ir praktiškai išbandyti šią techniką. Edukacijos dalyviai sužinojo „orimoto“ kilmę, šios technikos pradininką, naudojamas priemones ir pačios išbandė kūrimo subtilybes bei džiaugėsi rezultatais.
Iš azijietiškų terminų sudarytas „orimoto“ (ori-lankstymas, moto-knyga) nepaisant to, yra vokiečių informacinių technologijų specialisto Dominik Meissner (1960 m.) išradimas ir kūrybinis triukas.
Sugadintos, nudėvėtos,  estetinę išvaizdą ar aktualumą praradusios knygos, netekusios savo tiesioginės paskirties, šios technikos dėka, įgauna kitą prasmę. Dekoracijos kuriamos vadovaujantis griežtomis, tiksliomis schemomis arba  pasitelkiant fantaziją - abiem atvejais knygos puslapiai paverčiami dvimačiais arba trimačiais objektais, žaidžiant skirtingomis klostėmis sukuriamos unikalios, vienetinės, modernios ir madingos skirtingų formų rankų darbo dekoracijas, kurias galite padovanoti ar panaudoti kaip puošybos elementą savo namuose. Paruošti gaminiai gali būti dekoruojami, natūralių spalvų arba taikant prie interjero moderninami, naudojant pasirinktą spalvų paletę.

Grakščios, stilingos, efektingos ir originalios puošmenos, kurių gamyba sukelia priklausomybę, turi meditacinį, stresą malšinantį poveikį, o atsisveikinimui paruošta knyga išsaugoma ir paverčiama menu.

Parengė Skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio-informacinio skyriaus kultūrinių veiklų organizatorė ir koordinatorė Irena Skudutienė. Nuotraukos I. Skudutienės.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas