Knygos „Turi būti paleistas... Kapitonas Steponas Darius Lietuvos karo aviacijoje 1922–1927 m.“ pristatymas Švenčionių viešojoje bibliotekoje

Knygos „Turi būti paleistas... Kapitonas Steponas Darius Lietuvos karo aviacijoje 1922–1927 m.“...

Darius ir Girėnas – tai mūsų tautos pasididžiavimas, legendiniai lakūnai, perskridę Atlantą ir žuvę netoli savo tikslo, taip ir nepasiekę Lietuvos. Apie vieną iš jų – lakūną Steponą Darių – Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Turi būti paleistas... Kapitonas Steponas Darius Lietuvos karo aviacijoje 1922–1927 m.“.
Į knygos pristatymą atvyko autorius Pijus Poškus, kuris yra inžinierius, aviatorius, Lietuvos aviacijos muziejaus muziejininkas, besispecializuojantis tarpukario Lietuvos Karo aviacijos tyrimuose. Kartu atvyko Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius Mindaugas Kavaliauskas, „Plieno sparnų“ garbės ženklo kavalierius, akrobatinio skraidymo sporto meistras, karo lakūnas, muziejininkas, dimisijos majoras Eugenijus Raubickas. Diskusijoje dalyvavo Nalšios muziejaus muziejininkė istorikė Nadežda Spiridonovienė.
P. Poškus parengė istorinį veikalą, kurio centre skrydžio per Atlantą sumanytojas  Steponas Darius. Tai per penkerius metus surinkti archyviniai dokumentai, bendraamžių prisiminimai, nuotraukos, kurių dalis publikuojama pirmą kartą. Knygoje aprašoma Stepono Dariaus tarnybos Karo aviacijoje raida, pateikiamos iki šiol neviešintos lakūno biografijos detalės, iškilę sunkumai, noras suderinti mėgstamą sportą su aviacija, konfliktai su vyresnybe bei ilga kelionė link kapitono laipsnio. S.Darius dalyvavo Klaipėdos krašto išvadavimo operacijoje, buvo aktyvus įvairių sporto šakų mūsų šalyje – krepšinio, beisbolo, bokso, lengvosios atletikos – varžybų iniciatorius ir dalyvis, atstovavo Lietuvos futbolo rinktinei, paruošė pirmojo šalyje stadiono projektą ir buvo statybų organizatorius.  Ši knyga tai paminklas Stepono Dariaus asmenybei ir jo aktyviausiems metams Lietuvoje, per kuriuos buvo ir pasiekimų, ir nesėkmių, džiaugsmų ir nusivylimų. Joje galima pajusti ir aviatoriaus asmeninius bruožus: užsispyrimą, principingumą, tvirta nuomonę bei subtilų humoro jausmą. Knyga yra lengvai suprantama ne vien tik aviacijos istorijos mylėtojams, bet ir kiekvienam iš mūsų.
P.Poškaus knygą „Turi būti paleistas... Kapitonas Steponas Darius Lietuvos karo aviacijoje 1922-1927 m.“ galima pasiskolinti Švenčionių viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose.

Parengė Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio-informacinio skyriaus vedėja Alytė Čečiurkienė
Nuotraukos Jolantos Andraikėnienės

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas