„Kimochi“ – puikus būdas pažinti savo jausmus

„Kimochi“ – puikus būdas pažinti savo jausmus

   Vasarišką birželio 15 – osios dienos popietę Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Švenčionių parapijos vaikų dienos centro „Liepsnelė“ vaikai su užimtumo specialiste Inga Bakšiene. Į biblioteką vaikai atkeliavo susipažinti su stebuklingaisiais „Kimochi“ žaislais. Bibliotekos vedėja Laima Strakšienė papasakojo apie „Kimochi“ žaislus – Balandę Meilę, Debesėlį, Lipšniakoję, Vikšrelį ir Katę. Kiekvienas iš jų yra labai ypatingas: Balandė Meilė yra miela ir rūpestinga. Ji moka pašalinti visus nesklandumus, prie Balandės visada malonu prisiglausti. Ji gyvena rudame lizde pačioje klevo viršūnėje. Balandės Meilės lizde yra stebuklingas kambarys su stebuklinga čiuožykla, kur visi „kimochiai“ labai mėgsta žaisti. Laimingas Balandės Meilės skaičius yra – 11, o mėgstamiausia spalva – citrininė. Jai patinka sveikuoliški užkandžiai – morkų lazdelės, razinos su jogurtu ir virtos sojų pupelės. Ir dar Balandė Meilė turi be galo gražų, dainingą balsą. Ji yra rami, išmintinga, domisi psichologija. Jai puikiai sekasi spręsti sunkius klausimus, nes ji moka išklausyti.
   Debesėlis yra šiek tiek nenuspėjamas. Vieną dieną jis laimingas, kitą - piktas, o trečią - kas žino? Gal liūdnas, gal vėl linksmas. Debesėlis gyvena dideliame danguje, mėgsta keliauti „kimochi“ šalies medžių viršūnėmis ir lankyti draugus. Laimingas Debesėlio skaičius - 9, mėgstama spalva – pilka, nes ji turi daugybę atspalvių – visai kaip pats Debesėlis. Jis mėgsta saldainius irisus ir žaliąją arbatą. Debesėlis nemoka groti jokiu instrumentu, tačiau yra puikus klausytojas.
   Lipšniakojė – aišku visada šypsosi ir nori apsikabinti. Ji tokia meili ir jausminga, kad kartais nesuvaldo draugiškumo. Kai Lipšniakojė neįvertina savo jėgų, ji gali užgožti kitus. Ji visada nori gero, bet turi išmokti gerbti kitų ribas. Visada gali pasikliauti Lipšniakoje, jei nori nusišypsoti ar stipriai apsikabinti, kai tau liūdna. Lipšniakojė puiki draugė, kuri išties tau ranką arba dvi, arba net šešias. Lipšniakojė gyvena Vikšrelio maudykloje. Laimingas jos skaičius yra 8, o mėgstamiausia spalva – rožinė. Lipšniakojė valgo viską, bet ypač mėgsta kramtomąją gumą. Lipšniakojė groja metalofonu.
   Vikšrelis yra atidus ir labai atsargus. Jis tikrai protingas, įgudęs kalbėtojas, mokantis išaiškinti kiekvieną dalyką iki smulkmenų. Kartais kitų „kimochi“ draugų galvose tai sukelia tokią painiavą, kad jie pamiršta, ką ketino nuveikti. Vikšrelis gyvena šilauogių krūme. Jis turi maudyklą, į kurią nusileidžia vidury svetainės kabančia virve. Kai oras labai įkaista, visi susirenka pasitaškyti Vikšrelio maudykloje. Laimingas Vikšrelio skaičius yra 2, o mėgstamiausia spalva – rausva. Jam patinka mėtų kvapas ir laukinių gėlių medus. Vikšrelis groja gitara.
   Katė žino ko, kada ir kodėl nori. Katė moka įtikinti. Kai ji ką nors nusprendžia, jos niekas nesustabdys. Katė mėgsta būti atsakinga, bet kartais gali imti nurodinėti. Katė gyvena žydinčios vyšnios medyje. Jai patinka tvarka namuose ir ji su malonumu visus kviečia arbatos. Laimingas Katės skaičius yra 10, o mėgstamiausia spalva – violetinė. Ji mėgsta kramsnoti migdolų sausainius ir užsigerti šiltu pienu. Beje, ji kupina staigmenų. Kartais ji atrodo dygi, tačiau iš tikrųjų yra švelni ir minkštaširdė.
  Kol bibliotekos vedėja Laima pasakojo apie „kimochi“ žaislus, galima buvo girdėti nuostabos šūksnius bei atodūsius. Taip pat vaikai ant lapelių surašė, kokius jausmus žino, nupiešė tuo metu jaučiamą emociją. Kiekvienas galėjo išsipasakoti savo paslaptis, baimes, ar kitus dalykus pasirinktam „kimochi“ žaislui.

Parengė Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Živilė Strakšienė.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas