Kelionė į Europos Parlamentą

Kelionė į Europos Parlamentą

Rugsėjo 10–15 dienomis Europos Parlamento narė Aušra Maldeikienė Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojus ir ištikimiausius bibliotekos renginių lankytojus pakvietė apsilankyti Strasbūre – Europos Parlamente. Kelionę stropiai parengė jos padėjėja Alvyda Eigminienė ir gidas Kazimieras Seibutis.
Anksti ryte išvykome iš Lietuvos. Atvykome į Lenkijos sostinę Varšuvą. Ekskursija Lenkijos sostinėje prasidėjo pažintimi su Varšuvos senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO pasaulio kultūros vertybių paveldo sąrašą. Aplankėme karalių pilis, grožėjomės karaliaus Žygimanto III Vazos kolona, gotikine Šv. Jono katedra – svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininke. Pabuvojome senamiesčio Turgaus aikštėje ir stabtelėdavome kituose žymiuose lankytinuose objektuose.

Antrą dieną vykome į Vokietiją, kur vaikštinėjome po Goslaro miestą.  Goslaras (vok. Goslar) – istorinis Vokietijos miestas Žemutinėje Saksonijoje, 40 km į pietus nuo Braunšveigo, 70 km į pietryčius nuo Hanoverio, įsikūręs Harco kalnų šiaurės vakarų pakraštyje. Mieste grožėjomės senamiesčiu, gerėjomės istorinių pastatų architektūra.

Trečia diena, rugsėjo 12-oji, diena buvo mūsų kelionės kulminacija – atvykome į Strasbūrą, Europos Parlamentą. Ten susitikome su EP nare Aušra Maldeikiene ir eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi. Kelionės metu bibliotekininkų ir kitų mūsų grupės keleivių pagrindinis tikslas ir buvo aplankyti Europos Parlamento rūmus Strasbūre, pamatyti balsavimą gyvai . Susipažinti su Europos Sąjungos struktūromis, institucinėmis jų galiomis, Europos Parlamento ir jų frakcijų veikla, Lietuvos deleguotų parlamentų darbu.

Europos Parlamentas dirba ir Briuselyje, ir Strasbūre. Nuo 1992 m. oficialioji Parlamento būstinė ir daugumos plenarinių posėdžių sesijų vieta yra Strasbūras, Parlamento komitetų posėdžiai rengiami Briuselyje, o oficiali Parlamento sekretoriato (jo personalo) darbo vieta yra Liuksemburgas. Strasbūras, turintis daugiau nei 2000 m. istoriją miestas rytų Prancūzijoje, Europos centre, prekybinių kelių sankirtoje, geriausiai simbolizuoja susivienijusią Europą. Viešėdami  Strasbūre aplankėme Srasbūro katedrą, Plaukdami laivu Batorama miesto kanalais apžiūrėjome kitas architektūrines Strasbūro įžymybes.

Ketvirtą dieną vykome į ekskursiją po Colmar-Petit Venice. Elzaso vyno kelio centre esantis Kolmaras yra labai geroje vietoje ir, nors jis nėra Elzaso sostinė, jis išlieka viena iš populiariausių turistinių vietų. Tą pačią dieną aplankėme ir  aukštai Vogėzų kalnuose stūksantį  apie 700 m. įkurtą Šv. Odilės vienuolyną.

Penktą dieną vykome į ekskursiją Viurcburge. Miestas yra pietų Vokietijoje, Bavarijoje, Žemutinės Frankonijos regione (jo centras), prie Maino upės.

Šeštą dieną keliavome namo. Kelionė buvo įspūdinga. Dėkojame Europos Parlamento narei  Aušrai Maldeikienei už padovanotą kelionę, Alvydai Eigminienei ir Kazimierui Seibučiui už kelionės organizavimą.

Parengė Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo bibliografinio-informacinio skyriaus bibliotekininkė Vaida Švalkienė

 

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas