Gražiausios spalvos Lietuvos karaliui

Gražiausios spalvos Lietuvos karaliui

Labai labai seniai, prieš kelis šimtus metų, popiežius (tuo metu įtakingiausias asmuo Europoje), paskelbė Lietuvą katalikiška karalyste.
Po dviejų metų, 1253 metų liepos 6-tą dieną Lietuvos didysis kunigaikštis Mindaugas buvo vainikuotas Lietuvos karaliumi, o jo žmona kunigaikštienė Morta – karaliene.
Taip Lietuva buvo pripažinta nepriklausoma Valstybe, ir būtent todėl liepos 6-tą dieną minime Valstybės dieną. Svarbu pažymėti, kad anuomet pasaulyje dar nebuvo tiek daug valstybių (pavyzdžiui, nebuvo Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, daugelio Europos valstybių), tad galime pasidžiaugti ne tik karaliumi Mindaugu ir karaliene Morta, bet ir viduramžius menančiu Lietuvos valstybingumu.

Liepos 3–4 dienomis Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro vaikų dienos centro Švenčionių m. ugdytiniai su užimtumo specialistėmis Milda Gailiušiene, Gintare Trapikaite-Sibatulina bei Švenčionių parapijos Carito vaikų dienos centro „Liepsnelė“ vaikai su užimtumo specialiste Inga Bakšiene. Vaikus pasitiko ir apie karalių Mindaugą papasakojo bibliotekos vedėja Laima. Dvi dienas su vaikais ruošėmės nepaprastai dienai – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienai: gaminome ir dekoravome gražiausias karūnas karaliui Mindaugui, piešėme gražiausius gimtosios Lietuvos vaizdus bei diskutavome apie šią svarbią Lietuvai šventę.
Didžiuokimės, kad esame lietuviai. Liepos 6-ąją padovanokime vieni kitiems vieningą milijonų balsų jėgą, giedodami „Tautišką giesmę“ aplink pasaulį!
Esame vieninteliai visame plačiame pasaulyje, kasmet tampantys gyva balsų grandine. Bendra giesmė, net jei fiziškai mus skiria tūkstančiai kilometrų, yra vienybės pergalė. Tas dvi nepamirštamas minutes visi esame kaip vienas: stiprūs, ryžtingi ir kupini vilties.

Parengė Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Živilė Strakšienė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas