Graži popietė „Mano kelias į gražią kalbą“ Pabradės miesto bibliotekoje

Graži popietė „Mano kelias į gražią kalbą“ Pabradės miesto bibliotekoje

Visų didžiausia ir gražiausia tautos dovana yra kalba. Ji atskleidžia tautos kilmę, galybę ir senovės būdą. Lietuvių kalba – turtinga, graži. Kovo 7 d. į Pabradės miesto biblioteką sugužėjo didžiulis būrys Pabradės „Ryto“ gimnazijos priešmokyklinės grupės „Ežiukai“ ugdytinių su mokytoja Olga Lukjanova. Bibliotekoje vyko graži popietė „Mano kelias į gražią kalbą“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Pabradės m. bibliotekos vyr. bibliotekininkė Daiva Rimošaitytė  vaikams papasakojo, kad gimtąją kalbą reikia globoti, puoselėti, gerbti ir rūpintis. Popietės metu bibliotekininkė Daiva ir lėlių teatro „Žeimenukas“ aktorės Erika Poniatajeva,  Angelina Jackevičiūtė, Marta Buiko, Darija Lazebnik skaitė linksmus eilėraščius linksmiems vaikams iš Česlovo Navakausko knygutės „Linksmažodžiai išdykauja“. Pasiklausę linksmų eilėraščių vaikai su dideliu susidomėjimu pasižiūrėjo lėlių teatro „Žeimenukas“ vaidinimą  „Kaip katinėlis ėjo į kurmio vestuves“ (pagal T. Lorenčienės pasaką).
Pasižiūrėję spektakliuką vaikai linksmai žaidė su lėlėmis ir aktorėmis, patys užsidėję ant rankučių lėles ir pasislėpę už širmos kūrė savo pasakaitę ir ją rodė draugams.
Kadangi popietėje buvo kalbama apie gimtosios kalbos grožį vaikai klausėsi mokytojos Olgos nuotaikingų mįslių ir galvosūkių ir noriai atsakinėjo. Mokytoja Olga vaikams pasakojo, kad graži kalba prasideda nuo mūsų pačių, nuo gražių ir mandagių žodžių: „ačiū“, „prašau“, „atsiprašau“ ir t.t. Popietės metu vaikai pūtė balionus ir ant jų rašė patį gražiausią lietuvišką žodį „AČIŪ“ ir didžiulę puokštę spalvotų balionų padovanojo bibliotekai.
Bibliotekininkė Daiva pasidžiaugė, kad bibliotekoje apsilankė toks gausus būrys mažų žingeidžių skaitytojų. Jie visada yra laukiami svečiai. Kadangi daugelis vaikų bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, tai kartu su bibliotekininke Daiva vaikai aptarė taisykles, kas bibliotekoje galima, o kas negalima. Bibliotekoje galima skaityti, bet negalima knygučių mėtyti. Bibliotekoje galima žaisti, bet negalima laužyti žaisliukų. Bibliotekoje visada galima prašyti bibliotekininkės pagalbos ieškant knygučių lentynose, bet negalima mėtyti knygučių iš lentynų. Vaikai taip įsijautė į šį gražų žaidimą, kad pažadėjo būti geri, tvarkingi ir mandagūs skaitytojai.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkė Daiva Rimošaitytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas