Gintaro Šiurkaus knygos „Tai kodėl jie žuvo?“ pristatymas

Gintaro Šiurkaus knygos „Tai kodėl jie žuvo?“ pristatymas

Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi visuomenės veikėjas, gydytojas, vienas iš oreivystės pradininkų, sporto organizatorius ir oro baliono pilotas Gintaras Šiurkus. Renginyje pristatyta knyga apie Steponą Darių ir Stasį Girėną. Šioje knygoje remiamasi istoriniais faktais ir liudijimais, nagrinėjamas ne tik šių dviejų vyrų tragizmo aspektas, bet ir apžvelgiamos aplinkybės bei sprendimai, kurie galėjo lemti jų likimą.

   Susitikimas tarsi pasidalino į dvi dalis – pirmojoje dalyvavo dvyliktos klasės mokiniai su istorijos mokytoja Ramune Skripskaite Li ir kitais Švenčionių rajono gyventojais. Po renginio autorius prisipažino, kad labiausiai ruošėsi šiam susitikimui, nes norėjo, kad mokiniai jį išgirstų. G. Šiurkus mokiniams uždavė namų darbų – parašyti rašinėlį ką turėtume daryti, kad išsaugotume Lietuvą. Tai buvo puiki pilietiškumo pamoka apie vertybes ir beveik užmirštus Lietuvos herojus. Pirmosios dalies pabaigoje rašytojas trumpai pristatė kitą, šiuo metu rašomą knygą, pasidalino savo idėjomis, kuriomis siekia, kad kiekvienas mąstytų ne vien apie save, bet pagalvotų ir apie Lietuvą.

   Antroje renginio dalyje, mokiniams išskubėjus į mokyklą, Gintaras Šiurkus dar labiau atviravo apie rašymo proceso niuansus. Charizmatiška rašytojo asmenybė ir platus jį dominančių sričių spektras prikausto dėmesį. Tai jaučiasi ir skaitant knygą „Tai kodėl jie žuvo?“, nes istoriniai faktai pateikti visiems suprantama ir paprasta kalba. Anot autoriaus, „tiesiog surinkau žinomus faktus ir, pasiremdamas asmenine patirtimi bei psichologijos žiniomis ir logika, statistinio patikimumo, tikimybių teorijos ir mokslinio eksperimento metodais, sudėliojau viską į tekstą, kurį būtų įdomu skaityti“. Idėja parašyti šią knygą gimė po Gražinos Sviderskytės knygos apie Darių ir Girėną pristatymo. Jis norėjo viską pateikti įdomiau. Tai rašytojui pavyko padaryti, nes knygoje jis pasakoja ir apie savo skrydžius oro balionu bei kaip svarbu tinkamai pasiruošti skrydžiui. Oreivystė jam tapo ne tik hobiu, bet ir būdu skatinti visuomenės sąmoningumą. Dariaus ir Girėno istorija yra tragiška, bet kartu ir įkvepianti. Susitikime buvo atkreiptas dėmesys į tai, kaip šių lakūnų pasiaukojimas bei drąsa tapo simboliu visai Lietuvai ir kaip svarbu to neužmiršti net šių dienų kontekste.

Parengė Švenčionių rajono viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio-informacinio skyriaus bibliografė Asta Podnebesnova
Nuotraukos Alytės Čečiurkienės

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas