Kiekviena moteris mėgsta puoštis jau nuo mažų dienų. Papuošalai – svarbi moters įvaizdžio dalis, jie pabrėžia moters grožį, stilių ir savitumą. Dažnai papuošalas turi savą istoriją ir kelia tam tikrus prisiminimus. Kiekvienas rankų darbo papuošalas savitas ir įdomus, pabrėžiantis ne tik pačios moters, bet ir asmenybės grožį. Rankų darbo papuošalai yra ne tik puiki proga išsiskirti iš pilkos minios, bet ir atrasti savo talentą ar pomėgį, tereikia reikalingų medžiagų, laiko ir kruopštumo.
Kovo 9 dienos popietę Strūnaičio kaimo bibliotekoje susirinkome į edukacinę pamokėlę „Papuošalų gamyba“. Pamokėlę vedė bibliotekos lankytoja Edita Krinickaitė. Ji papasakojo, kada pradėjo domėtis papuošalų gamyba, koks buvo jos pirmasis darbelis ir nors jis nebuvo labai pavykęs, bet Editai jis buvo labai gražus. Po to mergaitės išklausė pasakojimą apie priemones, reikalingas papuošalams, darbo eigą, apžiūrėjo jos atsineštus darbelius bei darbui reikalingas medžiagas, kurių buvo labai daug ir įvairių. Užsiėmimo metu sutarėme, kad darysime seges, segtukus į plaukus iš atlasinių juostelių ir karoliukų. Sėkmingam darbui motyvavo tai, kad galima pasidaryti tokius, kokių niekas kitas neturi. Kai gavome rezultatą, nors teko paplušėti kelias valandas, buvo smagu, mergaitės labai džiaugėsi savo darbeliais.
Edukacinis užsiėmimas bibliotekoje suteikė galimybę prasmingai praleisti laisvalaikį ir išmokti to, ko dar nemokėjome. Be to, kuriant grupėje, buvo puikus būdas bendrauti ir skleisti teigiamas emocijas, kurių tikrai netrūko. Užsiėmimas ne tik įtraukė, leido išbandyti savo jėgas, atskleisti kūrybiškumą, bet ir atnešė smagaus šurmulio, suteikė galimybę dalintis įspūdžiais, idėjomis. Bibliotekininkė pristatė bibliotekoje eksponuojamą Lietuvos šimtmečiui skirtą rankdarbių parodą „Brangiausios spalvos trys“ ir spaudinių parodą „Rankdarbių idėjos – atraskite ir kurkite“.
Parengė Strūnaičio kaimo bibliotekos - filialo bibliotekininkė Jadvyga Bubnel
Komentarai