Bundančia gamta ir tvarumu alsuojančios velykinės dirbtuvėlės

Bundančia gamta ir tvarumu alsuojančios velykinės dirbtuvėlės

Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės edukacijos iš ciklo „Tvarumo keliais“ – „Velykinės dirbtuvėlės“. Gamtos valdas užėmusi  žiema, vieversio giesmės pabūgusi, pravirko varvekliais ir nuolankiai  užleido vietą  kažkur netoliese pasiklydusiam  pavasariui, kuris baltais snieguolių žiedais ir nedrąsiai žaliuojančiais pumpurais nuklojo kelią tyliai atkeliaujančiai gražiausiai pavasario ir šeimos šventei –Šventoms Velykoms.
Didžiajai metų šventei būdinga simbolinė atributika – Velykų margučiai, zuikiai, vištelės, avinėliai – gausiau ar kukliau naudojama kiekvienų namų puošyboje, vaišių stalo dekoravime.  Bundanti gamta dovanoja natūralaus grožio – saulės šilumos pažadintų pirmųjų žiedų, besiskleidžiančių ar visžalių augalų, todėl naudojama daug žalumos, kitų gamtoje randamų medžiagų. Prekybos centrai mirga nuo proginės atributikos gausos, bet mieliausi – savo rankomis  pasigaminti daiktai, kurie džiugins ne vienerius metus, stiprins šventinę nuotaiką ar atliks širdžiai malonios dovanėlės vaidmenį. Tokiu būdu mažinsime vartojimą, antrarūšėms priemonėms suteiksime antrą šansą, stiprinsime harmoningą gamtos bei visuomenės tarpusavio santykį, o švenčių laukimą įprasminsime, prisidėdami prie tvarių idėjų įgyvendinimo.
Puikia nuotaika pasipuošusioms edukacijų dalyvėms, bibliotekos edukatorės demonstravo šventinių kompozicijų, rankdarbių, stalo serviravimo idėjas. Pravertė tušti kiaušinių dėklai, nukloti šienu ar samanomis, kuriuose nutūpė paukščiai iš audinio skiaučių ar siūlų likučių. O ant medžio ritinėlių ir medinių kavos ar ledų pagaliukų, lyg gyvi, jaukiai įsitaisė velykiniai zuikiai iš kartono, audinių skiaučių. Prireikė tik lašelio kūrybingumo, fantazijos, kruopštumo, kad darbščiosios dalyvės sukurtų margaspalvius sparnuotus pavasario pranašus, nebyliai nešančius žinią, apie šviesią Kristaus prisikėlimo bei viso kas gyva atbudimo šventę.
Senovėje Velykas dažniausiai šeimos sutikdavo siaurame rate, niekur nevažiuodavo ir svečių nelaukdavo. Ši tradicija transformavosi, Šv. Velykos linksmai švenčiamos artimųjų, bičiulių apsuptyje.  Ankstų šventišką Velykų rytą visi stengiasi būti žvalūs, mat tikima, kad jei būsite mieguistas,– toks išliksite ir visus metus.
Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai dėkoja lankytojams už aktyvų dalyvavimą edukacijose, renginiuose, už kasdienį troškimą dvasiškai tobulėti ir mokytis, už abipusį reikalingumo jausmą. Linkime, kad artėjantis šv. Velykų rytas būtų žvalus, linksmas, saugus, gausus artimųjų meile, kupinas energijos, optimizmo, sveikatos ir toks būtų kiekvienas paskesnis Jūsų rytas ištisus metus.

Parengė Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Irena Skudutienė. Nuotraukos Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkės Olenos Teplytskos.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas