Būkime saugūs internete

Būkime saugūs internete

2024 m. vasario 6 d. daugelyje pasaulio šalių yra minima jau 21-oji Saugesnio interneto diena! Kasmet Saugesnio interneto diena švenčiama antrojo mėnesio antrosios savaitės antrąją dieną.
Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Akcijos šūkis – Kurkime geresnį internetą kartu!
Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasario 5-6 dienomis bibliotekos lankytojai minėdami saugaus interneto savaitę dalyvavo mokymuose, skirtuose saugiam elgesiui internete. Bibliotekininkė Vaida mokymus vedė pagal projekto „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“ paruoštą metodiką skirtą  5-8 klasių ir  9-12 klasių moksleiviams. Nagrinėjome tokias temas kaip ,,Saugus elgesys internete“, ,,Etiškas elgesys socialiniuose tinkluose“. Dalyviai savo žinias tikrinosi atlikdami įvairius testus, aktyviai diskutavo ir dalinosi savo patirtimis  su  kokiomis kilusiomis grėsmėmis  nesaugiai elgiantis internete buvo susidūrę, kaip jas atpažino ir kur kreipėsi pagalbos.
Tikime, kad mokymuose dalyvavę moksleiviai tikrai mokės saugiai elgtis internete!

Parengė Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus  bibliotekininkė Vaida Švalkienė

Nuotraukos Vaidos Švalkienės

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas