Bibliotekoje pristatytos dvi Dalios Smagurauskaitės knygos

Bibliotekoje pristatytos dvi Dalios Smagurauskaitės knygos

Sausio 25 dieną Švenčionėlių miesto bibliotekoje  rinkosi  kraštietės, keliautojos, žurnalistės, rašytojos Dalios Smagurauskaitės   artimieji, draugai, pažįstami. Čia buvo pristatomos  dvi autorės knygos.
Dalia Smagurauskaitė skaitytojams  pažįstama iš didelio populiarumo sulaukusios knygos „Toskana. Florencija: magiška žemė“, dar vadinama „Europos kultūros lopšiu“, „Renesanso gimtine“. Šią vietą bent kartą gyvenime privalo aplankyti kiekvienas. Knygoje susipažinome su įvairiapuse ir turtinga šio krašto kultūra, italų gyvenimo būdu. Nuostabi, pažinimo džiaugsmo ir kelionių žavesio kupina Dalios Smagurauskaitės knyga, parašyta su išmanymu ir puikiu humoro jausmu, įkvėpė  atrasti dar nematytas vietas ir nepažintus žmones, paragauti  toskanietiškos virtuvės patiekalų bei gero vyno, pasigėrėti kalnais, saule, jūra ir vynuogynais nusėtais peizažais.
Spalvingoje knygoje „Saulės sala SICILIJA“ ne tik susipažinome su nepaprastai  turtinga Sicilijos kultūra ir populiariausiais lankytinais objektais, bet ir radome dar negirdėtų istorijų iš salos gyvenimo. Keliaudama autorė stebi, ieško ir tyrinėja, kalbasi su vietiniais gyventojais ir bando perprasti salos charakterį. Kaip sako D. Smagurauskaitė, „Sicilija − tarsi mozaika, tarsi kaleidoskopas: spalvota ir kaskart kitokia“.
Autorė, kalbanti keturiomis užsienio kalbomis, baigusi Švenčionėlių gimnaziją, Vilniaus universitete studijavo kultūros istoriją ir antropologiją, o Vilniaus dailės akademijoje – meno istoriją ir teoriją. Ieškodama naujų galimybių ir patirčių, pasinaudojo programa „Europos savanorių tarnyba“ ir išvyko padirbėti Florencijos savivaldybei priklausančiame Palazzo Vecchio muziejuje. Iš arti susipažinusi su italų kultūra ir ja susižavėjusi, Dalia iki šiol ją tyrinėja. Autorė vadovauja informaciniam tinklapiui apie Toskaną lietuvių ir anglų kalbomis, publikuoja straipsnius Lietuvos spaudoje, fotografuoja, daug keliauja.
Renginio pabaigoje autorė Dalia džiaugėsi pristačiusi knygas savo gimtajame mieste. Dėkojo už muziką , už gėles, už dovanas. O labiausiai už šypsenas ir palaikymą.

Parengė Švenčionėlių miesto bibliotekos-filialo  vedėja S. Busilienė.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas