Bibliotekoje pasklido gaivus pelargonijų kvapas...

Bibliotekoje pasklido gaivus pelargonijų kvapas...

Įdomi ta gėlė pelargonija! Ši puošni snaputinių (Geraniaceae) šeimos gėlė, pasirodo, teikia ne tik džiaugsmo mūsų akims savo nuostabiais žiedais, bet gali nustebinti savo kvapniu aromatu. Kokių tik pelargonijų šiais laikais nėra: aukštaūgės, didžiažiedės, svyrančios, kaktusinės, tulpinės, rožiažiedės, kvapiosios ir dar gausybė kitų.

Apie šias gėles, jų teikiamą naudą, auginimo ypatumus rugsėjo 7 d. papasakojo pabradiškė gėlininkė entuziastė Vida Cicėnienė sukvietusi moteris į Pabradės miesto biblioteką. Ne veltui pelargonija vadinama moterų gėle. Prisiminus mūsų močiučių mėgstamą kvapniąją pelargoniją vadintą „Jeronimu“ bei kitas pelargonijų rūšis, nes jo ir grynina orą, ir padeda esant virškinimo sutrikimams, ausies skausmui, slogai, migrenai ir kt. Tik visur reikia jausti saiką!

Moterims skanaujant kvapnią „Jeronimo“ arbatą, iš vienos renginio dalyvės sulaukusi klausimo apie savo susidomėjimą būtent kvapniomis pelargonijomis, Vida atskleidė kaip ji pradėjo domėtis aromaterapija. Kadangi visą gyvenimą Vida dirba socialinį darbą, todėl noras padėti žmonėms visada jai svarbiausias dalykas. Apie aromaterapijos naudą sužinojo dar dirbdama Nijolės Genytės socialinės globos namuose, kuomet atvykę „Kvapų namų“ specialistai supažindino su kvapų, eterinių aliejų, maceratų poveikiu gerai žmogaus savijautai. Nuo tada pradėjo labiau domėtis aromaterapija ir papildomai įgijo kosmetikės bei masažistės specialybes.

„Manau, kad gamtoje yra visa žalioji vaistinėlė. Augalų arbatos, hidrolatai, fitoliai bei kt. ištraukos -visa tai yra dovana mūsų gerai savijautai ir grožiui. Visada auginu daug augalų. Mėgstu rytais tyloje gerti kavą ir grožėtis žydinčiomis gėlėmis. Ypač vasarą, kai mano gėlyne tiek daug spalvingų žiedų, nors trumpai džiaugiuosi jų skleidžiamu kvapu.“ – pasakojo Vida.

Susižavėjusi kvapiosiomis pelargonijomis gėlininkė entuziastė jau surinko didelę, net 20 augalų kolekciją. Kokių tik kvapų neprimena šios gėlės! Vienos primena citrinas, kitos – rožes, trečios kvepia spygliuočių mišku, dar kitos primena šokolado, pipirmėčių, kvepalų kvapą.

Kadangi tai universalios gėlės, tai jas ir auginti nesunku. Tik reikia žinoti keletą mažyčių paslapčių. Kvapniųjų pelargonijų ypatumas – gražiausių formų kvepiantys lapai, gal todėl jų žiedeliai smulkūs ir niekuo neypatingi. Vieni lapai atrodo tarsi apvedžioti šerkšno, kiti – pradžioje buvę žali, vėliau gražiai parausta. Šios gėlės mėgsta saulėtą, šviesią vietą, bet nepakenčia įmirkusios žemės, todėl lieti jas reikia saikingai.
Kaip ir bet kuris kitas augalas, taip ir pelargonijos, kuriose yra daug eterinių aliejų, išskirtiniais atvejais gali sukelti alergiją.
Renginio dalyvės apžiūrėjo ir susipažino su kvapiųjų pelargonijų paroda bei uždavė daug klausimų gėlininkei Vidai Cicėnienei apie šias nuostabias gėles.

Plačiau apie Vidos Cicėnienės augalų kolekcijas ir visą jos veiklą galima sužinoti apsilankius socialinio tinklo Facebook jos asmeninėje paskyroje bei Masažuotoja- kosmetikė Vida.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas