Antroji atradimų ir pažinimo džiaugsmo savaitė vaikų dienos stovykloje „Pažinimo stovykl@2022“

Antroji atradimų ir pažinimo džiaugsmo savaitė vaikų dienos stovykloje „Pažinimo stovykl@2022“

Antroji „Pažinimo stovykl@2022“ savaitė padovanojo dalyviams unikalių galimybių pažinti dar daugiau profesionaliojo meno sričių.

Šeštąją  dieną stovykloje vykusios dailininkės Dianos Raginienės edukacijos „Istorinis kostiumas“ metu vaikai susipažino su istorinio kostiumo bruožais, atsiradimo istorija, sužinojo kuo skyrėsi kilmingųjų luomo ir žemesnių socialinių sluoksnių atstovų dėvėti žiponai, kaip atrodė didikų apdarai kontušai ir ferezijos bei nukeliavę į viduramžių laikus, jaunieji šių laikų dizaineriai kūrė iš popieriaus ir audinio istorinių drabužių eskizus–rankogalius, puošnias apykakles ir galvos apdangalus. Pasipuošę pačių pasigamintais komplektais bibliotekos kieme su choreografe Renata Grigianecienė  gracingai šoko keletą didikų šokio „Branlis“ atmainų.

Septintąją dieną stovyklautojai aplankė renesanso architektūros stiliaus Valdovų rūmų muziejų Vilniuje, kuriuose, profesionalių gidų lydimi, apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, išlikusio autentiško rūmų fasado fragmentą, pamatus, mūrus, XVII amžiaus kolonas,  archeologinius radinius, anų laikų amatininkų darbo įrankius, „kambarių karalienėmis“ vadintas krosnis iš meno kūriniams prilygstančių koklių, senąja rusėnų kalba rašytus statutus, vėliau išverstus į lenkų kalbą. Vaikai apžiūrėjo rūmuose rezidavusių valdovų, jų žmonų ir dinastijų atstovų portretus, valdovų reprezentacines erdves, svečių priėmimo menes ir darbo kambarių dizainą, būdingą interjero stilistiką. Taip pat apsilankė Žygimanto Augusto valdymo laikais statytoje Šv. Kazimiero koplyčioje, esančioje  dabartinės Katedros patalpose  ir autentika alsuojančiame Žygimanto Senojo žmonos Bona Sforca sodelyje. Inovatyvių technologijų dėka vaikai keliavo 3D kelione laiku ir naudojosi skaitmenizuota muziejaus informacija.

Aštuntoji diena–šiuolaikinių scenos menų centre–sostinėje įsikūrusioje Menų spaustuvėje, kurioje profesionali kompozitorė, kurianti garsus spektakliams, filmams, vaizdo klipams, atskleidė vaikams magiškas garsų kūrimo meno paslaptis. Kompozitorė  supažindino su garsovaizdžio terminu ir vedė vaikams garsų kūrimo menininkų plačiai naudojamą  garsinio pasivaikščiojimo edukacinį užsiėmimą, kurio pagrindinė taisyklė–tyla, o tikslas–koncentruojantis į pavienius aplinkos garsus, vėliau sujungiant jų keliamas emocijas, asociacijas, sukurti garsų visumą–kompoziciją.  Dar viena meno rūšis su kuria tądien susipažino stovyklos dalyviai- garso „Folių“(Lietuviškai Foley artist–sinchroninių triukšmų kūrėjas) kūrimas, kur susipina gyvas teatro atlikimas ir kino galimybė montuoti garso sluoksnius. Antrosios edukacijos metu, Šiuolaikinio cirko centro Cirko Sapiens profesionalus artistas ir mokytojas išlaisvino vaikų motoriką, koordinaciją, fizinius gebėjimus  demonstruodamas cirko akrobatikos ir žongliravimo meno subtilybes, perduodamas judesio teatro meno paslaptis.

Devintąją stovyklos dieną vaikai džiaugėsi choreografės Vidos Vilutienės bibliotekos kieme organizuota menine viduramžių žaidimų edukacija, praplėtusia istorinių pramogų akiratį, o bibliotekoje kūrė abstrakčius simetriškus paveikslus iš siūlų, išbandė netradicinį mezgimo būdą naudojantis savadarbiais įrankiais bei gamino rankdarbius Makrame  technika, aktyviai naudojosi iš projekto lėšų įsigytomis interaktyviomis grindimis ir interaktyviu stalu.

Nuotaikinga, emocinga „Pažinimo stovykl@2022“  uždarymo šventė vyko Bėlio ežero stovyklavietėje, kur profesionali renginių organizatorė ir vedėja Vida Vilutienė ir stovyklos vadovės organizavo vaikams dar vieną nepamirštamą dieną su vaišėmis, pramogomis, žaidimais ežero pakrantėje ir vandenyje. Skambant dainoms ir dėkingumo žodžiams atsisveikinome su  jaunaisiais stovyklautojais, kurie „Pažinimo stovykl@ 2022“ projekto vadovės, Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Leonardos Vilčiauskienės, stovyklos organizatorių  ir koordinatorių, profesionalių edukatorių, bibliotekos darbuotojų dėka prisilietė prie dar daugiau viduramžių ir šiuolaikinio meno sričių, kūrybinės raiškos formų bei inovatyvių technologijų, patyrė kūrybinės laisvės, bendravimo, turiningų kelionių, atradimų ir pažinimo džiaugsmą.

Parengė Skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio-informacinio skyriaus kultūrinių veiklų organizatorė ir koordinatorė Irena Skudutienė.

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas