Angelų kolekcijos paroda Pabradės miesto bibliotekoje

Angelų kolekcijos paroda Pabradės miesto bibliotekoje

Birželio 15 d. Pabradės miesto bibliotekos erdves užplūdo didžiulis būrys... angelų. Viešnia iš Joniškio (Molėtų r.), kolekcininkė bei žolininkė Danguolė Stepanavičienė pakvietė į savo daugiau nei 140 angelų kolekcijos parodos „Po Angelo sparnu“ atidarymą. Bibliotekos vedėja Gražina visus atėjusius į renginį pasitiko su pilnu padėklu mažų, popierinių angeliukų, kurių viduje slėpėsi prasmingi palinkėjimai.
Kodėl žmonės pradeda ką nors kolekcionuoti? Yra daug priežasčių ir dar daugiau motyvacijos. Vieniems tai psichologinis saugumas, vidinės tuštumos užpildymas renkamais daiktais, kitiems – tai bandymas išsiskirti iš pilkos žmonijos masės. Kaip ten bebūtų, bet nuosekliai kolekcionuodamas žmogus ugdo savo kruopštumą, kantrumą, pastabumą, o taip pat lavina atmintį, plečia akiratį.
Renginyje netrūko nuoširdžių žodžių, kalbų, diskusijų, jaukaus bendravimo, maldų, eilių, šypsenų ir ašarų. Visiems smagu buvo išgirsti, kad garsiausiu visų laikų daiktų kaupėju buvo laikomas biblijinis herojus Nojus. Pasak Biblijos, būdamas geras ir teisingas žmogus, gavęs Dievo įsakymą pastatyti laivą, kuriuo turėjo išsigelbėti tik geriausieji žmonės ir sutvėrimai. Tuomet ir prasidėjo Nojaus gyvų būtybių kaupimas. Kolekcininkė Danguolė renginio dalyviams papasakojo, kad jos kolekcijai jau 18 metų bei atskleidė savo motyvus, nuo ko viskas prasidėjo.
Kiekvienas mes turime po Angelą Sargą, galbūt net ne po vieną. Vieniems meldžiamės, kai būna sunku, o kitus vadiname savo draugais, nes jie visada padeda kai mus pačius apleidžia jėgos. Ponia Danguolė ne tik pasakojo apie pomėgį kolekcionuoti angelus, bet pristatė ir po truputį didėjančią knygų apie juos kolekciją. Ponios Danguolės skaitomos savos kūrybos eilės ir kiekvienam renginio dalyviui su geriausiais linkėjimais padovanotas medinis angeliukas visų širdis pripildė šviesos ir vilties, kad viskas bus gerai, tereikia savyje turėti gėrį – savo Angelą.
Ši graži paroda Pabradės miesto bibliotekoje veiks iki liepos 7 d. Kviečiame apsilankyti!

Parengė Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas