Prasidėjus Adventui Pašaminės kaimo bibliotekos - filialo skaitytojai gruodžio 14d. susirinko į popietę „Adventas - ramybės ir susikaupimo metas“. Prisiminti senuosius Advento papročius ir tradicijas padėjo popietės svečiai - Ignalinos etnografinis kolektyvas ,,Čiulbutė'' (vadovė Sigutė Mudinienė). Kolektyvo vadovė Sigutė pasakojo kaip senovėje buvo laukiama šventų Kalėdų, kokius darbus Advento metu žmonės dirbdavo, kokius žaidimus žaisdavo, kokias giesmes giedodavo. Pašaminės bibliotekoje tą vakarą skambėjo Advento giesmės (,,Oi, kieno dvarį leliumai'', Lėki, lėki, sakalėli'' ir kt.). Popietės metu etnografinio kolektyvo dalyviai parodė senuosius burtus su riešutais ir obuoliais, žaidė žaidimus- ,,Akla višta'', ,,Voverėlė'' ir kt.
Parengė Pašaminės kaimo bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkė Loreta Jusienė
Komentarai