2021-ieji paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais

2021-ieji paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais

Birželio 4 d. Švenčionių miesto parke įvyko renginys, skirtas poeto Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms, kurį organizavo Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos literatų klubas „Versmė“.
Vytautas Mačernis - tai poetas, kuris eilėmis norėjo aprašyti visą žmogaus gyvenimą. Tik tas poeto gyvenimas buvo trumpas ir tragiškas. Bet vis dėlto jo kūryba paliko ryškų įspaudą lietuvių literatūroje.
Pasikalbėti apie V. Mačernį, jo kūrybą ir gyvenimą pakvietė Švenčionių rajono literatų klubo „Versmė“ vadovė Alytė Čečiurkienė.
Vytauto Mačernio poeziją skaitė literatų klubo narės – skaitovės Gražina Jarmalytė ir Onutė Pošiūnienė.
Klubo narys Juozas Juodagalvis paskaitė ištrauką iš literatūrologo Vytauto Kubiliaus knygos „Poezija, įveikusi visas užtvaras“, iš kurios daug sužinojome apie V. Mačernį, jo gyvenimą ir poeziją.
Šventos kaimo bibliotekos - filialo bibliotekininkė Angelė Misiūnienė atliko tris nuostabias dainas pagal V. Mačernio žodžius.
Apibendrinti puikiai tiktų G. Jarmalytės skaityto poeto laiško sužadėtinei Bronei: „Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu. /.../Kiekvienas nešam sielą kaip žibintą./.../ Todėl aš norėčiau, norėčiau visiems nušviesti kelius. Būti saule /.../“

Renginio metu veikė spaudinių paroda „Vytautas Mačernis - jauniausias literatūros klasikas, naujosios lietuvių poezijos pradininkas“ parengta iš Viešosios bibliotekos spaudinių fondų.

 Švenčionių rajono Viešosios bibliotekos bibliotekininkė, literatų klubo „Versmė“ pirmininkė Alytė Čečiurkienė

Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas