Švenčionėlių miesto biblioteka-filialas

Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos
ŠVENČIONĖLIŲ MIESTO BIBLIOTEKA-FILIALAS

Bibliotekos adresas:
Priestočio g.11, LT-18209 Švenčionėliai
Tel. (8~387) 3 13 04,
El.paštas: svencioneliai@svencioniuvb.lt
Filialo vedėja Stasė Busilienė
 
Skaitytojai aptarnaujami:
Pirmadienį - penktadienį 10.00 - 18.00 val.
Poilsio dienos - šeštadienis, sekmadienis
Paskutinė mėnesio darbo diena - sanitarinė
Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau.
Valstybinių švenčių dienomis biblioteka vartotojų neaptarnauja.
 
Bibliotekoje teikiamos mokamos paslaugos:
Dokumentų kopijavimas
Tarpbibliotekinis abonementas (spaudinių skolinimas iš kitų bibliotekų)
Teksto spausdinimas kompiuteriu
Dokumentų laminavimas

APIE MIESTO BIBLIOTEKĄ

Švenčionėlių miesto bibliotekos istorija prasideda 1945 metais. Pradėjus veikti bibliotekai jos fonduose buvo daugiau kaip tūkstantis knygų ir skaitė 105 skaitytojai. Šiuo metu rajone veikia centralizuota bibliotekų sistema. Švenčionėlių miesto biblioteka yra Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos filialas.
Miesto bibliotekoje yra abonementas, skaitykla, vaikų literatūros kambarys. Veikia vieša interneto prieiga, įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos vartotojams.

Abonemento fonduose sukaupta daugiau kaip 41 tūkst. egz. spaudinių - lietuvių ir užsienio literatūros rašytojų klasikų kūrinių, fantastikos, mokslinės ir kitos literatūros. Miesto bibliotekos paslaugomis 2016 metais naudojasi 1515 vartotojų. Per metus apsilankė 22701 lankytojas. Atliekamos skaitytojų poreikių apklausos, fondų panaudojimo analizės.

Skaitykla skirta periodinių leidinių skaitymui, prenumeruojami 24 pavadinimų populiarūs respublikos dienraščiai ir žurnalai. Populiariausi ir dažniausiai lankytojų pageidaujami žurnalai -  "Laima", "Panelė", "Moteris", "Žmonės", "Rankdarbių plius Visažinis"; laikraščiai “Respublika", "Lietuvos rytas", "Žeimenos krantai" ir kt. Skaitykloje nuolat rengiamos įvairios parodos, populiariausios iš jų rajono ir Rytų Lietuvos krašto fotomenininkų darbų ekspozicijos. Organizuojami renginiai įvairioms vartotojų grupėms.

 Bibliotekos informacinis ir kraštotyros fondai padeda atsakyti į daugelį vartotojų užklausų. Bibliotekos kraštotyros fonde sukaupta 384 leidiniai, apie Švenčionėlių miestą, kaimus, regioninius parkus, gamtos paminklus ir pan. 2018 metais, vartotojai bibliotekoje informacijos paieškai, naudojosi Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemos (LIBIS) suvestiniu katalogu, Lietuvos Nacionalinės bibliografijos duomenų banku (NBDB), Lietuvos periodinės spaudos bibliografinė straipsnių bazės archyvu (CD).

Bibliotekoje 2012 m. sėkmingai įgyvendintas projektas “Bibliotekos pažangai’’.
Projekto tikslas – siekti, kad gyventojai žymiai geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis naudingos informacijos gavimu ir bendravimu. Šis projektas tapo labai svarbus visoms Lietuvos bibliotekoms. Gyventojai, ypač vyresnio amžiaus yra skatinami žymiai aktyviau naudotis interneto teikiamomis paslaugomis. 

Vaikų literatūros kambarys lankytoją patraukia spalvingomis vaikiškomis knygomis, kurių miesto bibliotekoje vaikams yra daugiau nei 17 tūkst. Čia nuolat gaunama naujausia "Alma littera", "Vaga", "Egmont Lithuania" leidyklų išleista literatūra. Daugelis vaikų literatūros kambario lankytojų savišvietai ir mokymuisi naudojasi serijų "Mažųjų enciklopedija", "Žvilgsnis į pasaulį" pažintinėmis knygomis, informacine literatūra.

Laisvalaikį vaikai mielai praleidžia žaislotekoje, kurioje yra spalvingų žaislų ir "Lego", "Loto", "Monopolio" ir kitų žaidimų. Populiari vaikams skirta videoteka. Daugelis miesto vaikų ir moksleivių lanko vaikų literatūros kambaryje organizuojamus renginius - popietės, informacijos dienas, literatūrines valandėles, knygų aptarimus. 

Mėgstantys vaidinti vaikai dalyvauja lėlių teatro "Žirniukas" veikloje. Spektakliukų metu vaidinamos pasakėlės, pristatomos gautos naujos knygos, lankomasi miesto mokyklose ir darželiuose. 2018 metais miesto bibliotekos vaikų literatūros kambaryje skaitė 371 vaikas iki 14 metų.
Džiaugiamės, kad biblioteka miesto bendruomenės atžvilgiu yra laikoma viena iš prestižinių ir noriai lankoma miesto gyventojų vieta. Stengsimės ir toliau išlaikyti gerą bibliotekos vardą ir miestiečių pasitikėjimą.

Parengė:
Švenčionių r. savivaldybės Viešosios bibliotekos Švenčionėlių miesto bibliotekos-filialo vedėja Stasė Busilienė

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas