Vidutinės kaimo gyventojai mokinosi kompiuterinio raštingumo paslapčių

Vidutinės kaimo gyventojai mokinosi kompiuterinio raštingumo paslapčių

         Šiandien technologijos vystosi ir keičiasi labai sparčiai. Kompiuterinis raštingumas svarbus kiekvienam žmogui – tiek gyvenančiam mieste, tiek – kaime. Išmokus naudotis skaitmeniniais įrenginiais ir internetu pasikeičia žmogaus savijauta: jis tampa drąsesnis, labiau pasitiki savimi įvairiose gyvenimo situacijose ir visuomeniniame gyvenime. Be kompiuterio jau neįsivaizduojamas šiandieninis gyvenimas ir profesinė karjera. Kompiuterinės technologijos skverbiasi beveik į kiekvieną gyvenimo sritį. Šiandien jau nepakanka vakarykščių žinių, kiekvieną dieną reikia tobulinti savo kompiuterines žinias ir kompetencijas. Daugelio paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę reikalauja iš kiekvieno žmogaus kelti savo kompiuterinę kvalifikaciją.
2020 m. rugsėjo 28 – spalio 2 d. Vidutinės kaime vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Bibliotekininkės Teresos Krutkevič pakviesti kompiuterinio raštingumo mokėsi bei turimas žinias tobulino 15 Vidutinės kaimo bibliotekos skaitytojų. Mokymų dalyviai mokinosi naudotis skaitmeninėmis technologijomis, padedančiomis bendrauti su artimaisiais, draugais, ieškojo informacijos internete, susipažino su valdžios vartų bei savarankiško mokymosi svetainėmis. Žmonės džiaugėsi, kad kompiuterinio raštingumo įgūdžiai labai pravers jų gyvenime ir darbe. Kiekvienam žmogui – ir jaunam, ir vyresnio amžiaus – būtina nuolat tobulėti, kelti kvalifikaciją, įgyti naujų žinių ir nebijoti gyvenimo iššūkių.
Kompiuterinio raštingumo mokė lektorė, Pabradės miesto bibliotekos-filialo vedėja Gražina Dargytė.
Nuoširdžiai dėkojame visai grupei už žingeidumą ir drąsą keliaujant po skaitmeninį pasaulį. Tikimės, kad skaitmeninė aplinka nebebus tokia bauginanti ir svetima.

Parengė Vidutinės kaimo bibliotekos-filialo bibliotekininkė Teresa Krutkevič

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas