Susitikimas su policijos pareigūne Viešojoje bibliotekoje

Susitikimas su policijos pareigūne Viešojoje bibliotekoje

Liepos 11 dieną Švenčionių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Liudmila Čeponienė  Švenčionių savivaldybės Viešosios bibliotekos skaitykloje susitiko su vyresnio amžiaus skaitytojais bei viešojo interneto naudotojais. Susitikimo tema - „Dar kartą apie sukčiavimo vingrybės“.
Susitikimo metu gyventojams buvo  trumpai pristatyta policijos veikla, nusikalstamumo aktualijos rajone, kalbėta apie dažniausiai daromus pažeidimus, telefoninius sukčius ir apsisaugojimo būdus. Pareigūnė sakė, kad praktiškai kiekvieną dieną  pareigūnai gauna informacijos apie „sukčių“ daromus nusikaltimus. Dažniausiai „sukčiai“ naudojasi gyventoju patiklumu ir panaudodami apgaulę gauna asmeninės finansinės naudos, tad kiekvienam privalu pasirūpinti savo turto, asmens duomenų saugumu. Dėl to svarbu žinoti, kokios priemonės yra efektyvios saugant savo turtą ir kokias klaidas dažniausiai darome, apie tai net nesusimąstydami. Liudmila Čeponienė akcentavo, kad būtina visuomet rakinti namų duris, net kai paliekate juos vos kelioms minutėms. Išvykstant atostogauti netalpinkite apie tai informacijos į socialinius tinklus arba padarykite šią informaciją prieinamą tik uždaram artimųjų ratui. Vagišiai gali sekti jūsų viešinamą informaciją ir žinodami, kad nieko nėra namuose, užsukti „patikrinti“, kas vertingo palikta. Vėliau Liudmila Čeponienė  kalbėjo apie tapatybės vagystes elektroninėje erdvėje, apie gaunamus nepageidaujamus elektroninius laiškus, pagrindinius telefoninių sukčių taikomus pinigų išviliojimo būdus ir metodus. Pareigūnė pabrėžė, kad mūsų rajone gan dažnai pas senyvo amžiaus žmones ateina ,,nelaukti svečiai“. Nusikaltėliai prisistato policijos, „Sodros“, mokesčių inspekcijos pareigūnais ar giminaičiais bei jų pažįstamais ir išvilioja elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus, asmens duomenis. Renginio metu taip pat buvo primintos vagysčių ir plėšimų ar kitų turtinių nusikaltimų pavojai viešosiose erdvėse: gatvėse, parduotuvėse, traukiniuose. Susirinkusieji galėjo išklausyti pačių senjorų pasakojimus apie sukčiavimo atvejus. Pareigūnė gyventojus ragino pastebėjus pažeidimus nelikti abejingiems ir apie juos pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Renginio metu buvo rodomi filmukai, išdalinti informaciniai skirtukai, atšvaitai.
Bendradarbiaujant su Švenčionių Viešoji biblioteka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Liudmila Čeponienė  tokius susitikimus organizuos ir ateityje.

Parengė  Skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus vedėja Liudmila Untanienė

 

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas