„Su knyga ir draugu į nuotykių, pasakų ir žinių šalį“

„Su knyga ir draugu į nuotykių, pasakų ir žinių šalį“

Balandžio 11 dieną gausus būrys Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos pirmokų atskubėjo į Pabradės miesto biblioteką. Juos atlydėjo mokytoja Ala Zubkova. Bibliotekoje vyko literatūrinė-edukacinė popietė „Kas knygelėje gyvena?“.
Daugeliui vaikų, tai buvo pirmas apsilankymas bibliotekoje, todėl jiems viskas buvo įdomu. Renginys prasidėjo nuo ekskursijos po šviesias bei atsinaujinusias bibliotekos erdves. Vaikus sužavėjo spalvotos knygutės, kurių gausybė yra skirta vaikams ir suaugusiems, kompiuteriai, žaisloteka su įdomiais stalo žaidimais. Pasivaikščioję ir apsižvalgę bibliotekoje, vaikai susėdo už stalų pasiklausyti kaip bibliografė Daiva Rimošaitytė papasakos apie bibliotekos taisykles, apie skaitytojo pažymėjimus bei kaip išdėstytos knygutės lentynose, kad jas galėtų surasti visi norintys skaityti. Vaikams buvo įdomu, kaip knygutė nepasimeta, kaip žinoti, kad jos vieta būtent toje, o ne kitoje lentynoje. Taip kartu su mokytoja Ala vaikai prisiminė, kad visur yra tvarka. Kiekvienas vaikas gyvena savo namuose, žino savo namo ar buto numerį, žino gatvės pavadinimą. Taip ir knygos: jos turi savo „gyvenamąją“ vietą bibliotekoje.
Kadangi pavasaris visada Pabradės bibliotekoje būna gausus įvairių švenčių, ne išimtis ir šis balandis. Nesenai šventėme Tarptautinę vaikų knygos dieną, o kartu ir žymaus pasakininko H.K.Anderseno gimtadienį, ne už kalnų ir Nacionalinė bibliotekų savaitė. Todėl bibliotekoje vaikų laukia įvairūs garsiniai skaitymai, knygų ir darbelių parodėlės, knygų demonstravimas bei žaidimai.
Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė vaikams skaitė vaikų rašytojo ir iliustratoriaus Kęstučio Kasparavičiaus trumpas istorijas apie knygas, namelius ir kitus daiktus. Vaikai susidomėję klausėsi ir po to pasakojo kokias knygutes jie norėtų skaityti.
Pasibaigus linksmų istorijų skaitymams bibliotekininkės vaikams pademonstravo kaip iš popieriaus galima susikurti pasaką pačiam. Taip prasidėjo popieriaus lankstymo pamokėlė. Popierius yra labai paplitusi medžiaga, su kuria neišvengiamai susiduriame kiekvieną dieną. Sunku įsivaizduoti, kad kada nors jo galėtų pritrūkti. Vaikams labai svarbu mokytis žaidžiant, todėl popierius tam puikiai pasitarnauja – jį patogu nešiotis, lengva su juo dirbti bei jį apdoroti: lankstyti, karpyti, suklijuoti ir t.t. Todėl vaikams įdomu ir nėra sudėtinga lankstyti iš jo norimus daiktus. Popieriaus lankstymo užsiėmimai tai kartu ir linksmas bei įdomus laisvalaikio praleidimo būdas.
Vaikai pagal savo fantaziją pasirinkę mėgstamiausias spalvas nutarė lankstyti namelius ir sukurti „Pirmokų gatvelę“. Susikaupę stebėjo, kaip bibliotekininkės lanksto ir demonstruoja popieriaus lankstinius ir patys stengėsi, kuo tiksliau pagaminti savo darbelį. Koks buvo vaikų džiaugsmas, kai pagaminti spalvoti nameliai sustojo ant stalų.
Kadangi vaikai bibliotekoje lankėsi pirmą kartą ir pamatė, kad čia taip linksma, tai panoro tapti ir bibliotekos skaitytojais. Visiems vaikams buvo įteikti skaitytojų pažymėjimai ir aidint klasės draugų aplodismentams kiekvienam iškilmingai įteiktas naujas skaitytojo pažymėjimas. Vaikai labai apsidžiaugė ir nuskubėjo rinktis knygų.
Kupini gerų įspūdžių mažieji nauji bibliotekos skaitytojai pažadėjo sugrįžti į biblioteką, nes jiems čia patiko. Pasidarę atminčiai nuotrauką naujieji Pabradės miesto bibliotekos skaitytojai išskubėjo atgal į gimnaziją.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dadrgytė

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas