Skaitymo varžytuvių rezultatai džiugina

Skaitymo varžytuvių rezultatai džiugina

Prabėgo gražus vasaros laikas padovanojęs įsimintinų įspūdžių, susitikimų, kelionių prisiminimų. Šalies bibliotekose birželio-rugpjūčio mėnesiais jau penktą kartą vyko smagios skaitymo varžytuvės „Skaitymo iššūkis“ pagal projektą „Vasara su knyga“.

Bibliotekų lankytojai norintys įveikti skaitymo užduotis turėjo perskaityti 5 knygas: 1) Šiaurės šalių autoriaus knygą; 2) knygą kurios pavadinime yra skaičius; 3) knygą apie gamtą; 4) knygą apie draugystę; 5) eiliuotą knygą.

Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos ir filialų darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su skaitytojais ir  puikiai juos pažįstantys kvietė dalyvauti  skaitymo skatinimo akcijoje tikrai nereikalaujant jokių papildomų išlaidų ar specialių resursų: tam reikia tik elementaraus noro, tiek iš skaitytojų, tiek ir iš juos į akciją kviečiančių darbuotojų pusės. Akivaizdu, kad mūsų miestelių ir kaimų bibliotekose tas abipusis noras buvo.

Dar pavasarį prasidėjus karantinui svarstėme, ar vyks skaitymo skatinimo akcija „Skaitymo iššūkis“, kaip sudominsim  skaitytojus nauja literatūra?. Dabar jau galim pasidžiaugti pasiektais rezultatais: „Skaitymo iššūkyje“ dalyvauti registravosi 968 Švenčionių  krašto bibliotekų skaitytojai, iš jų - 790 sėkmingai įveikė visas skaitymo užduotis. Sėkmingiausiai tarp rajono bibliotekų vasarą skaitė Pašaminės kaimo bibliotekos skaitytojai (bibliotekininkė L.Jusienė), dalyvavo 172 skaitytojai perskaitė 855 knygas pagal užduotis. Gerus rezultatus turi savivaldybės Viešoji biblioteka (perskaityta 774 knygos), Pabradės miesto biblioteka (737 knygos), Švenčionėlių miesto biblioteka (563 knygos). Aktyviai skaitymo skatinimo akcijoje dalyvavo kaimo bibliotekos: Milkuškų (318 knygų, bibliotekininkė Č.Aleksejevec), Adutiškio (261 knyga, bibliotekininkė A. Vežan), Reškutėnų (220 knygų, bibliotekininkė D. Lapėnaitė).

Skaitytojų auditorija kaip niekad marga: nuo pradedančiųjų skaityti mažųjų iki garbingo amžiaus senjorų. „Skaitymo iššūkio“ dalyviai moksleiviai atlikdami skaitymo užduotis noriai skaitė tas knygas, kurios yra mokiniams rekomenduojamuose knygų sąrašuose. Taip populiariausių knygų sąraše atsidūrė Selemono Paltanavičiaus „Gamtos metų ratas“, Erich Maria Remarko „Trys draugai“, Astridos Lindgren „Pepė Ilgakojinė“, Viljamo Šekspyro „Romeo ir Džiuljeta“. Aukščiausius įvertinimus gavusių knygų sąraše atsidūrė Sonyos Hartnett  „Sidabrinis asiliukas“, Patricia Forde „Žodžių sąrašas“, Jono Hassen Khemiri „Viskas, ko neprisimenu“, Viljamo Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapnas“. Daugiausiai perskaityta knygų apie draugystę, sudėtingiau buvo  dalyviams pasirinkti  ir skaityti eiliuotas knygas.

Kiekvienas „Skaitymo iššūkį“ įveikęs dalyvis gaus diplomą ir dovaną - knygų skirtuką su vaistažolėmis, kurias pasodinus į žemę džiugins vaistinių melisų, čiobrelių ir ramunėlių derlius. Taip bibliotekų ir lankytojų bendrystė dar labiau sustiprės.

„Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Parengė: Violeta Bruvinskienė,
Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja

 

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas