Septintą kartą rengiama akcija „Lietuva skaito“ šiemet kviečia skaityti vaikams

Septintą kartą rengiama akcija „Lietuva skaito“ šiemet kviečia skaityti vaikams

„Vertingiausia knyga yra ta, kurią vaikas susiranda pats“, – įsitikinusi psichologė, socialinių mokslų daktarė Monika Skerytė-Kazlauskienė. Trijų vaikų mama iš savo patirties žino: užaugę vaikai skaitys, jei namuose bus puoselėjama šeimos skaitymo tradicija. Būtent tokią tradiciją šiais metais kviečia kurti jau septintus metus vykstančios akcijos „Lietuva skaito“ organizatoriai.

Šiemet „Lietuva skaito“ akcija vyks ne vieną dieną, kaip įprastai, o ilgiau nei mėnesį. Ji aprėps net tris literatūrines datas: balandžio 2-ąją – Tarptautinę vaikų knygos dieną, balandžio 23-iąją – Pasaulinę knygos dieną ir gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

2020 metais buvo atliktas tyrimas „Gyventojų dalyvavimas kultūroje ir pasitenkinimas kultūros paslaugomis“. Paaiškėjo, kad net trečdalis tėvų visiškai neskaito vaikams. „Tačiau juk skaitymas stimuliuoja vaiko vystymąsi, stiprina kalbinius įgūdžius, kritinį mąstymą, emocinius ir socialinius ryšius, gebėjimą išsikalbėti. Vaikas, kuriam skaitoma, žinos daugiau žodžių: švedų tyrimas rodo, kad 6 metų vaiko, kuriam tėvai skaito, žodyne yra apie 17 000 žodžių, o to, kuriam neskaito, – tik 7 000. Vaikui, kuriam skaitoma nuo kūdikystės, bus lengviau mokytis vyresniame amžiuje. Tačiau tėvams vis dar trūksta žinių apie skaitymo nuo ankstyvo amžiaus naudą“, – įsitikinusi viena iš šių metų akcijos „Lietuva skaito“ organizatorių, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Apie tai, kokią naudą vaikams teikia skaitymas, rodos, daug prirašyta ir prikalbėta, tačiau tėvus vis ištinka nesėkmės. Kai kurie jų, ugdydami vaiko įprotį skaityti, darbą meta pusiaukelėje. „Galbūt taip nutinka dėl to, kad tėvai patys nemėgsta skaityti? – svarsto psichologė M. Skėrytė-Kazlauskienė. – Gal jie į skaitymą žvelgia tarsi į darbą? Nė nebando jo paversti smagiu žaidimu?“
Daugiau informacijos: http://www.skaitymometai.lt/index.php?600067311https://lietuvaskaito.lt/

Biblioteka visiems
LOVEJOB
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas