„Pyragų diena“ bibliotekoje

„Pyragų diena“ bibliotekoje

Šiais metais pirmą kartą Švenčionių Viešoji biblioteka prisijungė prie TV3 televizijos ir SEB banko organizuojamo projekto „Išsipildymo akcijos“ iniciatyvos „Pyragų dienos“. Šios akcijos tikslas – susiburti kolektyvams, bendruomenėms ir aukoti vaikams.
 Lapkričio 6 dieną  bibliotekos skaitykloje pakvipo gardžiais kepiniais. Viešosios bibliotekos skaitytojai, lankytojai ir svečiai buvo kviečiami pasivaišinti bibliotekininkių keptais pyragais. Prie gražios akcijos prisidėjo ir Švenčionių rajono Trečiojo amžiaus universiteto Menų fakulteto klausytojai, kurie ne tik iškepė nemažai skanėstų, bet ir kartu su bibliotekos darbuotojais organizavo popietę. Popietės dalyviai pristatė savo iškeptus pyragus, dalinosi jų receptais, atsakinėjo į įvairiausius su pyragų kepimu susijusius klausimus, skaitė poeziją, dalinosi  vaikystės prisiminimais apie kvapą gniaužančius  pyragus. Neapseita ir be mįslių, posakių, patarlių apie duoną ir pyragus.  Tą dieną į skaityklą užsuko ir Viešosios bibliotekos kaimynai Švenčionių kultūros centro liaudiškos kapelos „Kaimynai“( vadovas Rimantas Ankėnas) dalyviai, kurie atliko keletą muzikinių kūrinių. Pasakorė Renata Sliesoraitytė visus nustebino  šmaikščiais pasakojimais aukštaičių tarme. Popietėje dalyvavusi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Liudmila Čeponienė džiaugėsi šiltu  bendruomenės bendravimu,  priminė, kad  lapkričio 6 dieną Lietuvoje dar  minima „Atšvaitų diena“ ir susirinkusiems padovanojo atšvaitus ir  pėsčiųjų saugaus eismo atmintines. Popietėje buvo šilta ir jauku. Visi jautėsi drąsiai, vaišinosi saldėsiais ir kvapnia arbata, klausėsi gitaros skambesio, ir drauge bendravo.
Dėkojame visiems  už pyragus, už šiltą bendravimą, už sielą šildančią poeziją bei už skambėjusias gražias dainas, pasakojimus.

Parengė: Liudmila Untanienė, Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus vedėja

Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Bibliotekos pažangai
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas