Projekto „Jogailaičių kultūrinis palikimas“ pristatymas Pabradės miesto bibliotekoje

Projekto „Jogailaičių kultūrinis palikimas“ pristatymas Pabradės miesto bibliotekoje

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena yra svarbios bei įsimintinos datos Lietuvos istorijoje. Su didele pagarba prisimename žmones, kurie savo gyvenimu liudijo begalinę Tėvynės meilę ir dėjo visas pastangas, kad gyventumėme laisvoje Lietuvoje.
Gražiausioms Lietuvos istorijos datoms paminėti Pabradės „Ryto“ gimnazijos bendruomenė 2020 m. vasario 12 d. miesto bibliotekoje surengė edukacinę popietę „Heraldikos ženklai. Piešimas ant stiklo“. Tai projekto „Jogailaičių kultūrinis palikimas“ tęsinys. Dar 2019 m. rudenį „Ryto“ gimnazijos 7, 8, 1 G klasės mokiniai nacionaliniame muziejuje „LDK Valdovų rūmai“ vykusiame edukaciniame užsiėmime kūrė keramikos darbus. Didelę dalį parodos „Heraldikos ženklai. Keramika“ pamatyti galima Pabradės miesto bibliotekoje nuo 2020 m. vasario 12 d. iki kovo 11 d.
Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgavimo ir leidybos projektas „Jogailaičių kultūrinis palikimas“ dalinai finansuojamas valstybės lėšomis. Šio projekto tikslas – ugdyti brandžią, suvokiančią savo krašto ypatumus ir tradicijas asmenybę bei pagarbą istoriniam kultūriniam palikimui. Renginyje dalyvavo šio projekto koordinatorė gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Natalija Alinauskienė, istorijos mokytoja Regina Mateikienė, dailės vyresnioji mokytoja Žana Semaško bei direktorė Laima Markauskienė. Gimnazijos direktorė įvertino mokinių darbus, jų domėjimąsi Lietuvos istorija, pasidžiaugė, kad mokinių darbai pristatomi Pabradės miesto bendruomenei.
Popietėje taip pat dalyvavo nacionalinio muziejaus „LDK Valdovų rūmai“ edukatorė Vida Kaunienė, kuri renginio dalyviams bei svečiams pristatė trumpą heraldikos pradžiamokslį, papasakojo kas yra herbai, kur ir kodėl jie buvo naudojami, kokie asmenys ar institucijos juos turėdavo bei ką reiškė herbas senovėje ir ką reiškia šiandien. Taip pat ponia Vida susirinkusiems pristatė bibliotekoje veikiančią parodą bei papasakojo, kaip buvo sukurti ekspozicijos darbai. Keramikos edukacijos metu kiekvienas dalyvis, pasitelkęs senąsias reljefinių koklių gamybos technologijas, galėjo susikurti keraminę plokštelę su Vyčiu pagal XVI a. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Vilniaus rezidencijų krosnių koklių atvaizdus.
Heraldinių ženklų piešimas ant stiklo – dar viena užburianti edukacija, kurios paslaptis edukatorė Vida atskleidė „Ryto“ gimnazijos moksleiviams bei mokytojams. Rankų ir širdies šiluma apgaubtas valstybės simboliais dekoruotas stiklinis daiktas kiekvienuose namuose suras savo vietą. Visi renginio dalyviai susikaupę piešė ant stiklinių puodelių bei taurių. Kad nebūtų nuobodu darbuotis, dalis gimnazistų savo bendramoksliams draugams ir mokytojams pristatė įvairiausias projekto veiklas, kuriose jie dalyvavo.
Pasibaigus renginiui niekas neskubėjo skirstytis, bet dar ilgai dalinosi įspūdžiais, grožėjosi savo ir kitų darbais bei bendravo su edukatore Vida, kuri negailėdama patarimų pasakojo, ką galima sužinoti apsilankius muziejuje ir ko galima išmokti įvairiose edukacijose.
Dėkojame visiems renginio dalyviams ir svečiams už turiningai praleistą laiką bei edukatorei Vidai Kaunienei už išsamias istorines žinias apie mūsų šalies valstybingumo simbolius bei jų reikšmę šiuolaikiniame pasaulyje.

Parengė  Pabradės miesto bibliotekos-filialo vedėja Gražina Dargytė

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas