Pirmokų šventė „Linksmoji abėcėlė“ Pabradės miesto bibliotekoje

Pirmokų šventė „Linksmoji abėcėlė“ Pabradės miesto bibliotekoje

Raidžių raidės – tai raidynas./ Abėcėlė jos vadinas. / Kai išmoksi tas raides,  / Nepamirški ir manęs. / Aš po raidę, po kruopelę / Parašysiu tau knygelę.
Šiomis eilėmis gegužės 7 dieną vaikai pradėjo šventę „Linksmoji abėcėlė“, kuri vyko Pabradės miesto bibliotekoje. Joje dalyvavo Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos pirmokai, jų tėveliai bei mokytoja Ala Zubkova. Vaikai su savo pirmąja mokytoja Ala parodė ko išmoko per pirmuosius mokslo metus gimnazijoje. Jie deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, sprendė įvairiausias su raidelėmis susijusias užduotis, kryžiažodžius ir galvosūkius, iš pabirusių žodžių turėjo sudėti žinomų pasakų pavadinimus. Įdomi užduotis – kartu su tėveliais bibliotekoje surasti trijų autorių, kurių pavardė prasideda iš tos pačios raidės, knygas ir jas užrašyti ant lapelio.
Bibliotekos vedėja Gražina Dargytė pasveikino vaikus baigus pirmą klasę, padovanojo kiekvienam po knygelę ir kad ją skaitydami vaikai nepasiklystų puslapiuose, tai bibliografė Daiva Rimošaitytė mažuosius skaitytojus mokino pasigaminti knygos skirtuką. Bibliotekininkės kvietė vaikus ir vasarą nepamiršti kelio į biblioteką bei palinkėjo linksmai atostogauti su knyga.
Mokytoja Ala vaikus apdovanojo diplomais „Moku abėcėlę“. Ji su tėvais ir bibliotekininkėmis džiaugėsi, kad pirmokai tikrai neabejingi knygai. Žmogus, turintis rankose knygą – niekada nebūna vienišas, nes knyga – viena iš didžiausių brangenybių pasaulyje.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo bibliografė Daiva Rimošaitytė

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas