Nemokami skaitmeninio raštingumo kursai rajono gyventojams

Nemokami  skaitmeninio  raštingumo  kursai  rajono  gyventojams

Balandžio mėnesį prasidėjo pirmieji gyventojų skaitmeninio raštingumo  mokymai rajono bibliotekose pagal projekto „Prisijungusi Lietuva“ vykdomas veiklas. Švenčionių rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje, Pabradės ir Švenčionėlių miestų bibliotekose-filialuose mokymų lektorės bibliotekininkės Jolanta Andraikėnienė, Gražina Dargytė, Žana Čaikinienė sutelkė senjorų amžiaus ir dirbančius žmones susipažinti su informacinėmis technologijomis ir įgyti pirmuosius praktinius įgūdžius.
Pagal mokymų planą yra dėstoma pradedančiųjų programa (trukmė 18 val.) ir pažengusių programa (trukmė 6val.). Pirmųjų mokymų grupių dalyviai įgijo pagrindines naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinias ir įgūdžius, susipažino su tekstinių dokumentų rengimu, saugiu naršymu internete, ieškojo aktualios informacijos ir bendravimo būdų internete.
„Džiaugiuosi, kad atradau galimybę naujai ir greitai sukurti skelbimus, kvietimus, sveikinimus“, „..išmokau kurti lenteles, todėl dabar drąsiai galėsiu pildyti darbinę informaciją“, „...po mokymų galėsiu užsisakyti lėktuvo bilietus“, „..labai naudinga buvo išmokti naudotis e.bankininkyste - savo mintimis dalinosi Svetlana, Rita, Marija, Danutė, mokymų Pabradės bibliotekoje metu.
Šiuo metu turime 73 gyventojus baigusius skaitmeninio raštingumo mokymus rajono bibliotekose,  jiems išduoti pažymėjimai ir  suteikta mokomoji medžiaga.
Mokymų grupės sėkmingai darbuojasi ir gegužės mėn. Lektorės bibliotekininkės Jolanta, Gražina ir Žana bendraudamos akcentavo, kad mokymų klausytojai ateityje pageidauja daugiau sužinoti apie  nuotraukų redagavimą, socialinius tinklus, tiesioginio bendravimo internetu programas. Taigi visiems, norintiems pagilinti skaitmenines žinias, kviečiami dalyvauti penkiose skirtingose 6 val. trukmės programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas” ir „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/.
Į Skaitmeninio raštingumo mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti. Mokymai vyks iki 2021 m. vasario mėn., gyventojai pageidaujantys dalyvauti mokymuose gali kreiptis telefonu į artimiausią biblioteką mieste ir kaimo vietovėje.
Su šiais darbais ir veiksmais prisidėsim, kad projekto rodikliai būtų pasiekti, tikimasi, kad pasibaigus šiam projektui, interneto naudotojų skaičius Lietuvoje išaugs iki 87 proc., o elektroniniu būdu teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų vartotojų dalis padidės iki 60 proc.
Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Parengė:
Violeta Bruvinskienė, Švenčionių r. savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja
Nuotraukos:  G. Dargytės.

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas