Literatūrinė ir kūrybinė popietė „Žvaigždžių lanka vaikystė bėga“

Literatūrinė ir kūrybinė popietė „Žvaigždžių lanka vaikystė bėga“

Vasariškai tvankią, bet saulėtą dieną į Pabradės miesto biblioteką atskubėjo Pabradės „Ryto“ gimnazijos mokytoja Olga Lukjanova bei mokytojos padėjėja Renata Varno su didžiuliu būriu ikimokyklinių klasių „Ežiukai“, „Pelėdžiukai“ ir „Voveriukai“ ugdytiniais. Bibliotekoje vyko smagi žaidimų, garsinių skaitymų ir kūrybinių dirbtuvėlių popietė „Žvaigždžių lanka vaikystė bėga“.
Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė vaikams skaitė Kęstučio Kasparavičiaus trumpas istorijas apie debesis, ledus, namukus, kėdžių lenktynes, dantų šepetuką, knygas ir kitus įvairius daiktus sutinkamus mūsų kasdienybėje. Prieš kiekvieną istoriją vaikai turėjo atspėti apie ką bus sekantis skaitinys. Mažieji skaitytojai jau patys moka skaityti ir perskaitė daug įdomių knygučių, tad labai linksmai atsakinėjo į bibliotekininkės Gražinos užduodamus klausimus.
Prisiklausę linksmų istorijų vaikai nutarė parodyti kaip jiems sekasi draugauti su popieriumi, žirklutėmis, klijais ir didžiuliu būriu spalvotų pieštukų. Bibliografė Daiva Rimošaitytė vaikams atskleidė, kad reikia tik didžiulio noro bei užsispyrimo ir daiktai, apie kuriuos girdėjo skaitant, gali „atgyti“. Pirmasis daiktas, kurį vaikai išlankstė, nuspalvino ir užrašė ant jo savo adresą buvo jų svajonių namas. Vaikai tarpusavyje dalinosi mintimis, kokių spalvų namelis - pats gražiausias. Kitus daiktus vaikai kartu su mokytojomis nutarė pabaigti lankstyti klasėje.
Vaikai mėgsta lankytis bibliotekoje, jiems patinka čia skaityti ir žaisti, todėl pažadėjo sugrįžti, nes visi kaip vienas nutarė dalyvauti bibliotekos rengiamoje skaitymo skatinimo akcijoje „Boružiukų lenktynės“ („Vasaros skaitymai – 2019“) ir palenktyniauti kas per vasarą perskaitys daugiausiai knygučių. Bibliotekininkės palinkėjo vaikams įdomios vasaros su knyga ir mažieji skaitytojai išskubėjo į gimnaziją.

Parengė:
Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Naujos knygos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas