Linksma popietė „Kas girdėta – negirdėta, bet į pasaką sudėta“ vaikų dienos centre „Šaltinėlis“

Linksma popietė „Kas girdėta – negirdėta, bet į pasaką sudėta“ vaikų dienos centre „Šaltinėlis“

Lietingą ir labai vėjuotą liepos 4 d. popietę Pabradės miesto vaikų dienos centre „Šaltinėlis“ linksmai klegėjo vaikai laukdami į svečius atvykstant Pabradės miesto bibliotekos vedėjos Gražinos Dargytės bei bibliografės Daivos Rimošaitytės. Atvykusios bibliotekininkės paslaptingai šypsojosi laikydamos rankose didelį glėbį knygų bei spalvotą segtuvą.
Lietuvių liaudies pasaka „Vilko kailiniai“, brolių Grimų pasaka „Bremeno muzikantai“, Kęstučio Kasparavičiaus trumpa istorija „Meškutis“. Kokia visus tris kūrinėlius vienijanti tema? Tokį klausimą vaikams uždavė bibliotekininkė Gražina garsiai perskaičiusi visus šiuos kūrinius. Vaikai pradėjo spėlioti. Vieniems atrodė, kad tai stebuklingos pasakos, kitiems – kad tai istorijos apie drąsius herojus. Visi vaikai buvo savaip teisūs. Bibliotekininkei Daivai paskelbus, kad bus gaminamas labai įdomus lankstinys iš spalvoto popieriaus, girdėtų pasakų herojus, skirtas pasižymėti knygoje skaitomą vietą, vaikai linksmai sušuko: „visose pasakose pagrindiniai herojai – žvėreliai, tai juos ir gaminsime!“ Taip bibliotekininkė Daiva vaikams pristatė kūrybines dirbtuvėles bei papasakojo apie įvairiausius knygų skirtukus, kokie jie būna, kokia jų paskirtis bei paprašė knygutes saugoti ir tausoti. Supratę, kad skaitydami knygutę, geriau skaitomą vietą pasižymėti linksmu knygos skirtuku, o negadinti knygelės užlenkiant lapą, vaikai, mokant bibliotekininkei Daivai ir padedant socialinei darbuotojai Samantai Žuravliovai bei vaikų užimtumo specialistei Česlavai Kerulienei, mokinosi gaminti knygos skirtukus-žvėrelius. Kiekvienas vaikas gamino savo fantazijos žvėrelį – taip vienas po kito atsirado linksmasis varliukas, mielas drakoniukas su drauge drakoniuke, kiškiukas, peliukas, gudrusis lapiukas ir kt.
Dienos centro vaikams labai patiko linksmosios kūrybinės dirbtuvėlės bei garsiniai skaitymai, todėl pasibaigus popietei jie neskubėjo bibliotekininkių išleisti, bet pavaišino jas arbata ir tortu. O geriant saldžią arbatą ir linksmai plepat vaikai paprašė, kad bibliotekininkės dar kartą atvyktų pas juos į svečius su naujomis knygomis, paskaitytų įdomiausias istorijas ir vėl išmokintų pasigaminti kokį nors gražų lankstinį iš popieriaus. Džiaugiamės, kad vaikams vasarą įdomu ir linksma tiek dienos centre „Šaltinėlis“, tiek Pabradės miesto bibliotekoje, kur gausu įvairių užsiėmimų, knygų, žaidimų bei žaislų. Norisi su vaikais dalintis viskuo kas geriausia, mokyti juos, nes jie mūsų ateitis.

Parengė:
Pabradės m. bibliotekos-filialo vedėja Gražina Dargytė
Švenčionių socialinių paslaugų centro Pabradės vaikų dienos centro „Šaltinėlis“ socialinė darbuotoja Samanta Žuravliova

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas