Lietuvių raštijos puoselėtojų Mykolo Lietuvio bei Stanislovo Rapalionio kūryba pristatyta Pabradės bendruomenei

Lietuvių raštijos puoselėtojų Mykolo Lietuvio bei Stanislovo Rapalionio kūryba pristatyta...

Lapkričio 20 dieną Pabradės miesto bibliotekoje vyko renginys iš ciklo „Jie su Vilnija suaugę“. Pabradės bendruomenei buvo pristatyta muzikinė-literatūrinė kompozicija „Budėję lietuvių raštijos aušroje: Mykolas Lietuvis, Stanislovas Rapalionis“ skirta šių rašytojų kūrybai.  Projekto tikslas – pasakoti apie žymius kultūros ir meno žmones, gimusius, gyvenusius ar dirbusius Pietryčių Lietuvoje, supažindinti ir priminti jų kūrybą. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Renginį gražiais žodžiais apie lietuvių kalbą pradėjo Pabradės „Ryto“ gimnazijos skaitovės Greta Gripinska ir Kotryna Verikaitė. Kompoziciją ir lietuvių raštijos puoselėtojų kūrybą pristatė literatas Juozas Žitkauskas. Nuostabaus balso skaitovas Juozas Šalkauskas skaitė ištraukas iš LDK renesanso publicisto, diplomato, visuomenės veikėjo Mykolo Lietuvio veikalo „Apie totorių, lietuvių ir maskvėnų papročius“ bei vieno lietuvių raštijos pradininkų, reformacijos pradininkų Vilniuje, pranciškonų vienuolyno vienuolio, pirmojo Karaliaučiaus universiteto teologijos profesoriaus Stanislovo Rapalionio rašytinio palikimo.
  Muzikinius intarpus atliko solistės Aušra Liutkutė (sopranas) ir Gabija Kušlekaitė (mecosopranas).
Muzikinės-literatūrinės popietės metu Pabradės „Ryto“ ir „Žeimenos“ vyresnių klasių gimnazistai bei lietuvių kalbos mokytojos Margarita Šalnė, Rima Kaušinienė bei Violeta Volskienė turėjo galimybę susipažinti su lietuvių raštijos puoselėtojų kūryba bei klausėsi giesmių iš Martyno Mažvydo giesmyno bei Mažosios Lietuvos dainų, kurias atliko nuostabių ir užburiančių balsų solistės.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos-filialo vedėja Gražina Dargytė

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas