Ne vienas girdėjo posakį „Nesirink knygos pagal viršelį“, tačiau sunku paneigti, kad knygų pilnose lentynose akį visų pirma patraukia ryškūs, įdomių formatų, spalvų, neįprastų vizualinių sprendimų leidiniai. Galbūt patys esate patyrę, kai iš pažiūros neypatinga knygos išvaizda slėpė kvapą gniaužiančią istoriją?
Kai kurios knygos yra perleidžiamos, verčiamos į kitas kalbas, tad vienas kūrinys gali turėti daugybę skirtingų viršelių – pavyzdžiui, Romaino Gary, Icchoko Mero kūrinių atvejais. Kiek knygų viršelių, tiek ir nuomonių apie juos.
O kaip atrodytų jūsų sukurtas mėgstamos knygos viršelis, kokie estetiniai ir kūrybiniai sprendimai geriausiai atspindėtų jūsų mėgstamo autoriaus kūrybą, išskirtinį stilių?
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su viešosiomis bibliotekomis, kviečia 5–12 klasių moksleivius dalyvauti moksleivių kūrybos konkurse ir sukurti knygos viršelio projektą mėgstamo autoriaus knygai. Svarbiausia – kūrybiškumas, todėl viršelis gali būti pieštas, sukurtas iš nuotraukų, siūtas ar net nulipdytas iš molio.
Plačiau apie konkursą ir jo taisykles: https://www.lnb.lt/naujienos/6713-kurybinis-issukis-moksleiviams
https://www.facebook.com/events/182251507046353/
Kviečiame dalyvauti.
Komentarai