Kūrybos darbų paroda „GAL PAMATYSI TAI, KĄ PASAKYT NORĖJAI...“

Kūrybos darbų paroda „GAL PAMATYSI TAI, KĄ PASAKYT NORĖJAI...“

Švenčionių rajono savivaldybės Viešojoje bibliotekoje spalio1 - lapkričio 25 dienomis veiks doc. dr. Agnės  Laužadytės -Tutlienės kūrybos darbų paroda ,,GAL PAMATYSI TAI, KĄ PASAKYT NORĖJAI...“ .                            
Parodos pristatymas spalio 15 d. 16 val.

Įdomu, smalsu ...?

Tai trumpai apie autorę ir jos parodą.

Gimė Agnė Vilniuje ankstyvą 1976 m. gegužį, kai sodai, baltu rūbu pasipuošę, šaukte šaukė gyventi...

Mokėsi Vilniaus 15-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar – Žvėryno gimnazija), studijas baigė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete, mokslų daktarės laipsnį įgijo Danijoje, Orhuso (Aarhus) universitete. Dabar dirba Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete.

Kūrybinis Agnės kelias, prasidėjęs jau mokyklos suole, nesibaigia visą gyvenimą. Ir dabar kūrybai ji skiria didelę nuo mokslinės ir pedagoginės veiklos liekančio laisvalaikio – daugiausia vasarą. Savo kūryboje ji naudoja įvairias raiškos priemones – tušą, pastelę, guašą, temperą, akrilą ir kt.

Agnės kūrybai būdingi baltiškosios mitologijos motyvai, kuriuose vyrauja Paukščio – Laisvės nešėjo ir Žalčio – namų sergėtojo simboliai. Taip pat nesvetimos jai gamtos temos, o kai kuriuose darbuose tiesiog liete išsilieja ir žmogiškieji jausmai.

Kūrybinės vizijos gimsta netikėtai, o dažniausiai žvaigždėtais vakarais geriant kvapnią žolelių arbatą. Jos įkūnytos linijose, spalvose ir formose bei kompozicinėse variacijose. Tai vizijos, kurių siužetas ir prasmė priklauso nuo kiekvieno suvokėjo vaizduotės, todėl savo paveikslams ji pavadinimų dažniausiai neduoda. Taip ji palieka laisvės kiekvienam įžvelgti jos kūriniuose tai, kas artima ar aktualu. Ir, atrodo, ji neklysta...

Ši Agnės Laužadytės paroda, tai vieną pirmųjų jos parodų išplaukusi iš Vilniaus ribų, o surengti paroda Švenčionyse ją paskatino tėvas – rašytojas ir žurnalistas Šarūnas Laužadis, kuris gimė ir savo vaikystės metus praleido Švenčionyse ir jų apylinkėse bei įamžino šį kraštą sakmėse apie Nalšios žemę, čia dar tebegyvena ir jos senelis Vytautas Laužadis, visą gyvenimą mokytojavęs šiame krašte.

Šiandien Agnė kviečia pasisvečiuoti į savo kūrybos menę ir, atitrūkus nuo dabarties, trumpam pasinerti tarp praeities šešėlių, atgaivinti ir sušildyti savo dvasią...

 

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas