Kūrybinės dirbtuvės „Gaminame sutažo sagę“ Pabradės miesto bibliotekoje

Kūrybinės dirbtuvės „Gaminame sutažo sagę“ Pabradės miesto bibliotekoje

Sutažo technika labai sena. Iš prancūzų kalbos kilęs žodis „sutažas“ reiškia siaurą, skersai sukryžiuotų šilkinių siūlų apdailos virvelę, apvadą, naudojamą siuvinių apdailai. Įvairūs šaltiniai skelbia, kad XIV a. Prancūzijoje ši juostelė buvo naudojama ne tik drabužiams, bet ir papuošalams gaminti. Šiandien tai sparčiai populiarėjanti rankdarbių rūšis. Šia technika kuriami patys įvairiausi papuošalai, diržai, rankinės, puošiami drabužiai, batai. 
Spalio 30 dieną Pabradės miesto bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Gaminame sutažo sagę“. Sutažo edukaciją pristatė viena iš pirmųjų „Pabradės Auksarankių“ Natalija Semaško.
Natalija susirinkusioms į edukaciją moterims išsamiai papasakojo kas tai yra sutažas, pasidalino savo paslaptimis, kaip susikurti sau norimą papuošalą bei pristatė visą kolekciją savo darbų. Žvelgiant į sages, apyrankes, kaklo papuošalus net akys raibsta nuo tokio grožio. Viena – yra grožėtis jau pagamintais darbais, o visai kas kita – pabandyti paties pasigaminti.
Į edukaciją susirinkusios moterys labai įdėmiai klausėsi Natalijos nurodymų, kaip sukurti papuošalą naudojant sutažo techniką. Nors, atrodo, tereikia turėti tik sutažo juosteles, adatą, siūlą, keletą karoliukų, klijų ir papuošalas bus pagamintas, bet tai tikrai nėra lengvas darbelis. Sagės gaminimas šia technika iš moterų pareikalavo daug kantrybės, atidumo, kruopštumo bei fantazijos. Kelios valandos edukacijoje prabėgo akimirksniu, bet pažvelgus į moterų sukurtas sages supranti, kad išmokta buvo labai daug. Ir kad savo rankomis pagamintas darbelis visada bus pats gražiausias ir mieliausias, nes jis – pirmas. Renginio dalyvės dėkojo Natalijai už nuostabią pamoką ir dalinosi mintimis, kuri ir toliau bandys pritaikyti žinias bei susikurs sau dar ne vieną išskirtinį papuošalą. Natalija pabrėžė, kad nors sutažo techniką išbando daugelis, bet pamėgsta tik kantriausios ir nebijančios kruopštaus darbo.
Norėčiau padėkoti Natalijai Semaško už ne tik šią sutažo sagės edukaciją, bet ir už visokeriopą pagalbą rengiant įvairias kūrybines dirbtuves Pabradės miesto bibliotekoje.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos – filialo vedėja Gražina Dargytė

Skaitmeninio raštingumo mokymai
Prisijungusi Lietuva
Knygų kalėdos
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas