Keramikos gamybos ir grožio paslaptys Pabradės miesto bibliotekoje

Keramikos gamybos ir grožio paslaptys Pabradės miesto bibliotekoje

Keramika – seniausias ir nesenstantis amatas, išlaikantis savo reikšmę ir šių dienų kultūroje. Nuo senų senovės žmonės puošė savo buitį, o ypač indus. Iš kartos į kartą perduodamas keramikų amatas pilnas paslapčių.
Ankstyvą rugsėjo 19 d. rytą į Pabradės miesto bibliotekoje organizuojamą keramikos edukaciją susirinko kūrybingi žmonės, norintys išmokti profesionaliai dirbti su moliu, įgyvendinti savo sumanymus, atsipalaiduoti ir dvasiškai pailsėti. Kuriančių moterų neformalaus klubo „Pabradės Auksarankės“ vadovės Alos Zubkovos ir profesionalios keramikės Margaritos Čekolis keliai susikirto vienoje mugėje ir nuo tada prasidėjo gražus bendravimas. Atėjus rudeniui ir atsiradus daugiau laisvesnio laiko galima ištaikyti minutėlę ir rankdarbių kūrimui ar naujai veiklai. Ala jau senai brandino mintį Pabradėje suorganizuoti keramikos edukaciją. Taip į Pabradę atvyko Margarita. Į renginį susirinkusiems dalyviams keramikė įdomiai papasakojo apie molio galimybes, rūšis, įvairias keramikos technologijas, senas ir naujas tradicijas bei pasidalino savo kūrybos džiaugsmu. Margarita kalbėjo apie senosios keramikos istoriją, kuri keramikę sužavėjo savo kuklumu, formos ir dekoro harmonija. Kad ir kaip renginio dalyviai, daugiausia moterys, nepasitikėjo savo jėgomis, keramikė savo pasakojimu ir įvairiais pavyzdžiais sugebėjo visus įtikinti, kad negabių žmonių nėra, tiesiog į kuriamą daiktą reikia įdėti labai daug jėgų, noro, darbo ir bus smagu žiūrėti kaip beformis molio gabalas pavirs kokybišku gaminiu. Dirbant su moliu ir lipdant savo fantazijos kūrinį patiriama visa jausmų paletė. Paėmus į rankas molį, pradėjus jį minkyti pajunti, kad jis „gyvas“. Minkant molį žmogus jam suteikia energiją ir taip gimsta gražus daiktas, kurį pagražina vanduo ir ugnis. Nuspalvinus dirbinį glazūra, džiovinant ir degant krosnyje, spalvos sukuria nerealius vaizdus, nes aukštoje temperatūroje glazūra taškosi, kunkuliuoja ir nežinai, kas gausis dirbiniui atvėsus.
Lipdymas iš molio prilygsta terapijai ir yra sveikatinimo procesas, nes energingai pirštų galiukais minkydamas molį ar ant delno sukdamas rutuliuką žmogus nusiramina ir jaučia šilumą. Trijų valandų edukacija visai neprailgo, nes visi labai norėjo pasigaminti po gražų ir mielą bei naudingą dirbinį. Nusifotografavusios prie savo kūrinių moterys džiaugėsi gražiais darbais ir juokavo, kad dar kartą džiaugsis kai šie dirbiniai bus išdegti ir nuglazūruoti. Keramikė Margarita pasidžiaugė, kad stropūs edukacijos mokiniai pasigamino tokius dirbinius, kad jie tikrai bus naudojami, o ne dulkės padėti į lentyną.
Dėkojame Margaritai, už profesionaliai perteiktas žinias, už galimybę pasijausti tikrais menininkais ir sukurti širdžiai mielus keramikos darbelius. Džiaugiamės, kad prie „Pabradės Auksarankių“ prisijungia ir mamytės su vaikais. Dėkojame Alai Zubkovai už suorganizuotą išskirtinę edukaciją ir lauksime naujų veiklų.

Parengė Pabradės miesto bibliotekos vedėja Gražina Dargytė

 

Knygų startas
Biblioteka visiems
LOVEJOB
Švenčionių rajono savivaldybė
Vilnijos vartai
Interaktivi biblioteka
FB
Graži tu mano
Regiono bibliotekų tinklaraštis
E-paveldas